SEÇMEN 24 HAZİRAN'DA TERCİH İÇİN PARTİLERİN ADAY...
Abdurrahman AKBABA

Abdurrahman AKBABA

SEÇMEN 24 HAZİRAN'DA TERCİH İÇİN PARTİLERİN ADAY LİSTELERİNİ BEKLİYOR

05 Mayıs 2018 - 11:52 - Güncelleme: 05 Mayıs 2018 - 12:16

SEÇMEN 24 HAZİRAN'DA TERCİH İÇİN PARTİLERİN ADAY LİSTELERİNİ BEKLİYOR

Kahramanmaraş ilimizde partilerde milletvekilliği aday adaylığı yarışı büyük bir hızla başlayıp devam ederken sayıları hiçte az olmayan seçmenlerin oy tercihleri için özellikle partilerin aday listelerini bekledikleri görülüyor.


Buradan hareketle siyasi partilerimiz aday listelerini belirlerken çok dikkatli olmalıdır diye düşünüyorum.


Aday adaylığı müracaatlarının yapıldığı günlerde siyasi partilerde çok hareketlilik yaşanırken buradan şunu ifade etmek istiyorum,

ben bu kentin son otuz yılını sosyal ve siyasal açıdan çok iyi bilirim ancak kentte hiç görmediğimiz ve tanımadığımız bir çok insanın özellikle iktidar partisine adaylık müracaatına şahit oldum,tabi sadece hayret eden ben değilim parti yetkilileri de aynı kanaate. 


Okuyucu şöyle diyebilir siz herkesi herkes te sizi tanımak zorunda değil,kimse kusura bakmasın  bende o zaman derim ki bu kentin ve halkın vekili olmak isteyenlerin bu aday adaylığından önce bu kent ve kentli için bir şeyler yapması lazımdır ,yani yaptikları ve çalışmaları ile tanınması lazımdır.

Yani kendinde bu hakkı görebilmesi için bu kent için elini her alanda taş’ın altına koyması gerekirdi,haa etiket için aday adaylığı müracaatı yapanları başta kendileri olmak üzere hepimiz biliyoruz.


Dün,bugün bizim tanımadıklarımız ve bu kent için bir şey yapmayanlar yarında seçmeni tanımazlar ve bu kent için hiçbir şey yapamazlar çünkü hak etmeden listelere girenler kerameti kendinden menkul bilirler.


Dolayısı ile aday listelerini belirleyecek olan teşkilatlar ve genel merkez yöneticileri şunu iyi bilmelidir ve bu noktada hareket etmelidir ,

partilerimizdeki kızgınlar ve kırgınlar  seçmen listelerini bekliyorlar, bu listeler onların oy kullanmalarında belirleyici olacaktır.


Seçildikten sonra kenti ve kentliyi unutanlar ve sadece genel başkanlara endeksli siyaset yaparlar, bunu iyi bilelim ve listelerimizi ona göre yapalım, yani milletin vekili olanlar vekili üstünde kendini görmemelidir.


Bu yazımı kamuoyunun hislerine tercüman olmak amacı ile dostane bir düşünce olarak genele şamil olarak yazdım.


Benim düşüncelerim bu kenti ve kentliyi düşünen kamuoyunun beklentileridir.

GSM :0533 960 36 46 

E-Mail :[email protected] - [email protected]

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar