Tebrikler ve Teşekkürler  KMTSO'ya
Abdurrahman AKBABA

Abdurrahman AKBABA

Tebrikler ve Teşekkürler  KMTSO'ya

23 Aralık 2019 - 10:27 - Güncelleme: 23 Aralık 2019 - 12:23

Tebrikler ve Teşekkürler  KMTSO'ya..

Kahramanmaraş Ticaret ve sanayi odasının organizesinde gerçekleştirilen gündeme ve güncele dair en önemli ve ses getiren etkinlikti işin uzmanı ve üstadı Dr.Ender Saraç'la 'Kahramanmaraş lezzetlerinin ve yöresel ürünlerin tanıtımı etkinliği.

Etkinliğin en önemli bölümlerinden tanıtamadığımız ve buda bizim demekten bile imtina ettiğimiz tüm yöresel değerlerimizin tarifi ve tanıtımı  Dr.Ender Saraç tarafından bizzat ustaları eşliğinde yapılarak canlı yayınlarla ulusal ve yerel basında yerini aldı.

Proğramın önemli misafiri Dr.Ender Saraç gözetiminde gerçekleştirilen coğrafi işaretli  Maraş biberi yeme yarışması da ilk kez gerçekleştirilirken  gerçekten görülmeye değerdi,tabi Maraş biberiyle en tatlı acı ile yanan yarışmacıların imdadına MADO'nun ikramı Kahramanmaraş dövme dondurması yetişti. 

Renkli görüntülerin yaşandığı sektörel Eşleşmeler kapsamındaki etkinlikle şehrin ve değerlerinin tanıtımının olumlu yansımaları mutlaka olacaktır.

Proğramda Dr.Ender Saraç her ürünümüzle ilgili ayrı ayrı formüllerle ürünlerimizi dahada cazibeli ve albenili hale getirerek birer üst düzey şifa kaynağı olduğunu adeta bizlere bizim mekanımızda öğretti,Dondurmada MADO'nun yönetim kurulu üyesi,aynı zamanda Lokantacılar ve Pastaneciler odası başkanı Erdal Kanbur'dan,Paça'da Hacı Fidan ustadan,Tirşik'te Maraş yemekleri kitabı yazarı eğitimci Sabahat Küpelikılıç'tan hem içerik hemde görsellik noktalarında bilgiler ve sunum desteği aldı.

Kısacası saklı cennet Kahramanmaraş'ımızın  saklı mutfak kültürü ve değerlerinin gün yüzüne çıkması noktasında benim ve katılımcıların çok kıymetli bulduğu bir etkinlik oldu.


Bir kez daha KMTSO fuaye alanda stant açan,Maraş lezzetlerimizi, yöresel ürünlerimizi ve gösterilerle Maraş tanıtımına  destek veren  herkesi takdir ettiğimizin bilinmesini istiyoruz.

Bu bağlamda Kahraman kentimiz adına Ticaret ve sanayi başkanı Serdar Zabun başta olmak üzere Dr.Ender Saraç'a,emeği geçen yönetimine,çalışanlarına,gastronomi derneğine ve herkese ayrı ayrı teşekkür ediyoruz.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • BirsenTürkmen
    6 ay önce
    Emeği geçen tüm K.Maraş hemşehrilerime ve Ender Saraç Bey efendiye Gaziantep den saygı ve selamlarımı iletiyor teşekkürlerimi sunuyorum. Bizleri basından haberdar eden gönül dostu Abdurrahman Akbaba Beyefendiye teşekkür ederim müteşekkirim.

Son Yazılar