KSÜ  REKTÖR ADAYI;   Prof. Dr. Ekrem KİREÇCİ

KSÜ  REKTÖR ADAYI;   Prof. Dr. Ekrem KİREÇCİ

Önümüzdeki günlerde başlayacak olan Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi rektör adayı belirleme süreci ile başvuruyu takip eden ağustos ayı sonu/ eylül ayı ilk haftasında; 2547 sayılı YÖK Kanununun 13'üncü maddesi ile Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi'nin ilgili maddeleri gereğince Cumhurbaşkanımız tarafından ataması yapılacaktır.

25 Temmuz 2022 - 10:10 - Güncelleme: 25 Temmuz 2022 - 10:53

KSÜ  REKTÖR ADAYI;   Prof. Dr. Ekrem KİREÇCİ

Önümüzdeki günlerde başlayacak olan Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi rektör adayı belirleme süreci ile başvuruyu takip eden ağustos ayı sonu/ eylül ayı ilk haftasında; 2547 sayılı YÖK Kanununun 13'üncü maddesi ile Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi'nin ilgili maddeleri gereğince Cumhurbaşkanımız tarafından ataması yapılacaktır. Prof.Dr. Ekrem KİREÇCİ, dinamizmi, projeleri ile ve bir kahramanmaraş sevdalısı olarak bu süreçte rektör adayı olduğunu belirtti...

Prof.Dr.EkremKİREÇCİ, 1975 yılında Almanya’nın Hannover şehrinde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Kahramanmaraş’ta tamamladı. 

Aynı yıl Yüzüncü Yıl Üniversitesi Sağlık Bilim Enstitü’sünde  Araştırma Görevlisi olarak başladığı akademik hayatını ve Doktora eğitimini, 2004 yılında Atatürk Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitü’süne bağlı Tıbbi Mikrobiyoloji Anabilim dalında tamamladı. Araştırma Görevliliği süresince akademik görevini, Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Aziziye Araştırma Hastanesi Tıbbi Mikrobiyoloji Laboratuarında icra etti. 2005-2006 yılları arasında Sarıkamış Gıda Kontrol Müfrezesi Mikrobiyoloji Laboratuarında Asteğmen olarak vatani görevini yerine getirdi. 2007 Kuş gribi pandemisinde Erzurum İl Sağlık Müdürlüğü kriz masasında görev almıştır. 2005-2011 yılları arasında Atatürk Üniversitesi Veteriner Fakültesi Mikrobiyoloji Anabilim dalı ile Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Sağlık Yüksekokulu’nda Yardımcı Doçent Doktor olarak akademik görevlerini sürdürdü. Bu görevleri sırasında, Atatürk Üniversitesi Veteriner Fakültesi Mikrobiyoloji ve Parazitoloji Bilim kürsülerinin kurucu Anabilim dalı başkanı, KSÜ Sağlık Yüksekokulu Müdür yardımcılığı ve Hemşirelik Bölüm Başkanlığı görevlerini icra etti. 2011-2016 yılları arasında KSÜ Tıp Fakültesi Tıbbi Mikrobiyoloji Anabilim dalında Doçent Doktor olarak akademik çalışmalarını yürütmüş, 2016 yılında ise aynı birimde Profesör unvanını almıştır ve halen bu görevine devam etmektedir.

Prof.Dr. Ekrem KİREÇCİ, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Senato üyeliği, Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanlığı, KSÜ Afşin Sağlık Yüksekokulu Kurucu Müdürlüğü ve KSÜ Sağlık Bilimleri Ensititü Müdür yardımcılığı gibi idari görevlerde bulunmuştur. Halen KSÜ Tıp Fakültesi Tıbbi Parazitoloji Anabilim Dalı başkanlığı görevine devam etmektedir.

Prof.Dr. Ekrem KİREÇCİ’nin, tıbbi mikrobiyoloji, antimikrobik ilaçlar, kene kaynaklı hastalıklar gibi bulaşıcı hastalıklar ile ilgili 34’ü Ulusal ve 35’ü Uluslararası (SCI/SCIE ve diğer) olmak üzere yayımlanmış toplam 69 bilimsel makalesi ile 27’si ulusal ve 12’si uluslararası toplam 39 bilimsel bildirisi ve kitap bölüm yazarlığı bulunmaktadır. Ayrıca alanı ile ilgili, 17 Yüksek Lisan Tezi, iki Co.Doktora tezi ve 12 ulusal proje görevi yürütmüştür.

Prof.Dr. Ekrem KİREÇCİ İngilizce ve Almanca bilmektedir. Evli olup, üç çocuk babasıdır.

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..