Kahramanmaraş'ta Birçok Belediyede Koltuk El Değiştirdi
Kahramanmaraş’ta Büyükşehir Belediyesi haricinde ilçe belediyelerinde büyük değişim yaşandı.
Kahramanmaraş’ta an itibariyle sandıkların tamamı açıldı.
Resmi olmayan sonuçlara göre kentte Belediye başkanları da şekillenmeye başladı.
Tüm Türkiye’de olduğu gibi vatandaşlar Kahramanmaraş’ta de kentlerinin yönetimine etki edecek olan belediye başkanlarını ve meclis üyelerini seçmek için sandık başına gitti. Seçimlerde Kahramanmaraş’ta sürpriz sonuçlar ortaya çıktı.
Sandıkların yüzde 97’sinin açıldığı Kahramanmaraş’ta, Büyükşehir Belediyesi, Onikişubat Belediyesi, Afşin ve Andırın ilçe Belediyeleri Ak Parti’de kalırken, Elbistan, Nurhak, Ekinözü ve Pazarcık’ta koltuk CHP’ye, Dulkadiroğlu, Göksun ve Türkoğlu’nda Yeniden Refah Partisi adaylarına, Çağlayancerit’te ise İYİ Partiye geçti.