AH KORONA AH,GELMEZ OLAYDIN 
Abdurrahman AKBABA

Abdurrahman AKBABA

AH KORONA AH,GELMEZ OLAYDIN 

08 Nisan 2020 - 23:57 - Güncelleme: 09 Nisan 2020 - 01:12

AH KORONA AH,GELMEZ OLAYDIN 

Kıymetli okurlarım dünyanın ve insanlığın sağlığını olumsuz yönde etkileyen hatta sonucu ölümle biten corona yada korona keşke gelmez olaydın.

Geldin ve dünyanın düzenini zengin-fakir,güçlü-güçsüz,süper,yada geri kalmış kim yada devlet, her ne ise tüm hesapları alt üst ,karizmaları yerle bir ettin.

Korona sen kimilerine göre,ağırlıklı görüşe göre  laboratuvarlarda üretilip insanlığın başına bela edildin,sonrasında da dünyanın düzeninin değişmesine ilk basamak oldun.

Korona sen var ya sen ilk defa icat edilmene yada yarasa,yılan,kedi,köpek,fare her neden geçti isen doğal varoluşuna rağmen memleketler de herkes senin uzmanın oldu,bu şekilde çoğuna bela olurken,kimilerine ise geçim kaynağı oldun.

Korona sana birde en çok niye kızıyorum biliyormusun,bazılarının para kazanma konusunda ahlakını bozdun ve hırslarını tavan yaptırdın.

Korona , nasılmı diye sorarsan, hemen bir kaç örnek vereyim,seninle mücadelede maske şart dendi 14 kuruşluk maskeler 3-4-5-6 liradan satılır oldu,hatta karaborsaya düştü,limon bu mücadele de iyi gelir dediler 3 liradan 15 -20 liraya fırladı,çareyi ihracatı durdurmada buldular,bir örnek daha vereyimmi sarmısak çok iyi ,kokudan korona kaçar dediler fiatı 50-60-70 hatta 85 liradan satıldı.

Korona biliyormusun ,birbirini sevmeyenler,ticari ve mesleki rekabet halinde olanlar ve farkında olmadan onlara uyanlar "duydunmu falan yerde koronavirüs varmış" diyerek seni kötü emellerine alet ederek karalama ve çamur atma girişiminde bulunuyorlar.

Korona daha neler neler, bu örnekleri çoğaltabiliriz,inanki saysam sen bile gelmez olaydım da, insanların ahlakını bozmaz olaydım ve onları fırsatçılık yanını ortaya çikarmasaydım diyorsun.

Korona sen var ya sen geldin,fabrikalar kapandı,esnaflar işyerlerinin kepenklerini indirdi,kurumlar,kuruluşlar ile çoğu yer kapanma ve hizmetler durma noktasına geldi.

Korona sen geldin , memlekette ne mekanlar kapandı bir bilsen,insanların yaşamsal alanlarını elinden aldın,onları evlerine mahkum ettin,çıkabilenleri de maskeye mahkum ettin.

Korona sen dünyada din farkı gözetmeden en kutsal inanç merkezlerini bile kapattırdın ve dini mekanlarda ibadeti yapılamaz hale getirdin, seni kimisi imtihan,kimisi terbiye vesilesi,kimisi virüs olarak gördü ve tüm inanç önderleri bir an önce gitmen için dualara çıktı.

Korona aslında daha yazacak çok, yaptığın ve yaptırdıkların var amma, daha fazla yazmayayım.

Korona en çokta şu senin üzerinden para kazanıp,servetlerine servet katanlar var ya,onların canlarını ve ceplerini acıttıkları insanlar sana diyorki gitmeden önce bir de o fırsatçılara uğrasan diyorlar, benmi ne diyorum,bende sen bilirsin diyorum,yine de onlar hesabını yaradana versinler ve varsa haksız kazançları olan mahşer gününde kussunlar ve yüzleri yaradana karşı kapkara olsun diyorum.

Korona nerde üretildi isen bilmiyorum ama insanlar senden çok acı çekti ve gelişinden rahatsız oldu, geldiğin yere dönsen diyorum.

Korona bütün insanlık gitmen için dua ediyor,bizlerde hep bir ağızdan,tüm kalbimizle AMİN diyoruz.

Kıymetli okurlarım koronasız günlerde buluşmak duası ve ümidi ile..

GSM :0533 9603646

E-Mail : [email protected] 

[email protected]

YORUMLAR

 • 10 Yorum
 • Ayşe baykuş
  3 ay önce
  Ne güzel yazmışsın başkanım.
 • Leyla Dònmez
  3 ay önce
  ÇOK GÙZEL OLMUŞ,DÌLÌNİZE VE YÜREĞİNİZE SAĞLIK,MUHTEŞEMSÌNÍZ VALLA HOCAM. TEŞEKKÜR EDİYORUZ.
 • Siret Çetintaş
  3 ay önce
  Yüreğinize , kaleminize sağlık Üstadım..
 • Cezmi ALTUN
  3 ay önce
  Eline, diline, yüreğine ,sağlık ,kalemine güç ,Rabbim sağlık huzur bereketli ömürler ,koronasız yaşam ,mutlu güzel günler versin ,insallah sevgili üstadım sayın saygı değer kardeşim saygılar.
 • Osman BALAKAN
  3 ay önce
  Mükemmel...Tam isabet...
 • Nurettin Boz
  3 ay önce
  Bazı günahların işlenmesine toprak üzerinde izin vermiyor.Lut kavmini bir gecede toprak altına aldı.Şimdi ise insanlar o kadar acımasızca günah işlemede yarışıyorki ,toprak artık insanları altına alarak ,çevre temizliği yapıyor.
 • Bedat dişbudak
  3 ay önce
  Sevgili müdürüm benim nacizane fikrim ve gördüklerim Kısaca şudur Dünya bir ÇAĞ değiştiriyor Taş devrinde başlayıp günümüzegelene kadar geçiş yapan ÇAĞ lar İstanbulun fetedilmesiyle yeni bir eski çağın kapanıp yeni çağın açılması gibi Dünya düzeni firavunlaşmış kitlelerin hegomanyasına geçip kendilerini yenilmez güç idare edenler önce terörü getirip sonradan o terörü yok etmek için hiç hakları olmayan yerleri gasp edip insanlara zulm edenler evlerinden işlerinden eşlerinden edenler ambargo uygulayıp ekonomik saldırıya geçip ülkeleri elegeçirenler dünya da değerli o*** her şeyi birimşni dolarla belşrleyip tek güç olduğunu sananlar tüm çalışmalarını silah üzerine yapıp dünyada savaş çıkartmadık yer bırakmayanlar Kendi ülkelerinde iktidara gelip de yandaşlarından başkasına bakmayanlar Vatandaşının hiç bir problemine eğilmiyenler Şimdi siz evde durun biz hizmetinizi yapalım diyor, Sen çalışma ben paranı evine getiririm diyor, Erzağın ayağına gelir diyor.
 • Ali polat
  3 ay önce
  Yürekten amin, gitsinde gelmesin inşallah.
 • Birsen Türkmen
  3 ay önce
  Elinize ve yüreğine sağlık, herşey kaleme döktüğünüz gibi,bilime ve duaya muhtacız. Allah yar ve yardımcımız olsun inşallah.
 • Erdal Denge
  3 ay önce
  Üstadım oksit Çırgindiş yediğin günün kıymetini anladim mı?Gerçi Cececnistanda da varmış covit19 . Yazınız harika,toplumsal sorumluluklarınız için sizi takip ediyor ve tebrik ediyorum.

Son Yazılar