UNUTMADIK UNUTMAYACAĞIZ UNUTTURMAYACAĞIZ GÜNGÖR GENÇAY
Mehmet ARDIC

Mehmet ARDIC

SPORCA

UNUTMADIK UNUTMAYACAĞIZ UNUTTURMAYACAĞIZ GÜNGÖR GENÇAY

21 Şubat 2022 - 13:17

Çok değerli çok kıymetli spor camiasının özellikle Judo ve Güreş sporunun duayeni Hocam Güngör GENÇAY Rabbim sağlıklı uzun ömürler versin inşallah. Benim hayatımda çok farklı bir yeri olan Hocamı sevgi ve dualarımla anıyorum. Spor hayatıma yön veren Beden Eğitimi Öğretmeni olmamda beni destekleyen, elimden tutan güzel insan. Hayatını Judo ve güreşe adamış evlatlarını da bu kulvarda yetiştirmiştir. 

Prof.Dr.Ökkeş Alparslan GENÇAY (Spor Bilimleri Yüksek Okulu Dekanı)( bana amut taklayı öğreten güzel insan),Prof.Dr.Selçuk GENÇAY şu an güzel şehrimizin güzel üniversitesinde öğretim üyesi olarak hizmet veriyorlar, Karakucak Türkiye Şampiyonu Yavuz GENÇAY ilimiz sağlık müdürlüğünde uzman olarak görev yapıyor, en küçük oğlu Ertuğrul GENÇAY Beden Eğitimi Öğretmeni. Şehrimizde sayısız şampiyon yetiştiren bu güzel insanın adını yaşatmamız bize düşen minnettarlık görevidir.

Benim hayat felsefem insanın ne kadar değerli olduğunu yaşarken bilmektir, bu sebeple Güngör GENÇAY’IN ne kadar değerli olduğunu yaşarken hissettirmek gerekir. İlimizde Güreş sporunun akıbeti ile ilgili duayenlerden fikir alışverişinde bulunulmalıdır. Güreş organizasyonlarında Güngör hocam gibi bu spora ömrünü vermiş duayenlere şeref misafiri olarak hizmet edilmelidir. Devlet büyüklerime sesleniyorum bu güzel insanların adını yaşatalım. Ders kitaplarında hayatlarını okutalım. Bir Güngör GENÇAY her zaman yetişmiyor.

Hayatını adamış Maraş’a

Hizmet etmiş 7 ‘den 70 ‘e her gardaşa

Çangalı kündesi gider hoşa

Unutmadık unutmayacağız Güngör Hoca 

         Çift dalıp kaldırdı beni tepesine 

         Döndü babama gelsin dedi mindere

         Bende karıştım çok sevdiğim güreşe

         Unutmadık unutmayacağız Güngör Dede

Hakkın ödeşilmez helal et bize

Yetiştirdiğin pehlivanlar getirdi rakiplerini dize

Sen bizim Duayenimizsin ne mutlu bize

Unutmadık unutmayacağız Güngör Dede

Mehmet ARDIÇ

Eğitimci-Spor Yazarı-Güreşçi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar