AK PARTİ'DE TARİHİ 23/24 ŞUBAT GÜNLERİ İLE DEVİR-TESLİM...
Abdurrahman AKBABA

Abdurrahman AKBABA

AK PARTİ'DE TARİHİ 23/24 ŞUBAT GÜNLERİ İLE DEVİR-TESLİM ANALİZİ..

02 Mart 2018 - 19:07

AK PARTİ'DE TARİHİ 23/24 ŞUBAT GÜNLERİ İLE DEVİR-TESLİM ANALİZİ..

 

 

Kahramanmaraş siyasi hayatında  geçtiğimiz hafta bence bugüne kadar ki en sıcak ve hararetli siyasi havasını yaşadı.

 

23 şubat'ta ilk şok'un  yaşanmasının ardından tabiri caizse kentte sabah olmadı,hem AK Parti içerisinde  siyasi ergler durumu kendi açılarından değerlendirip toplantılarını aralıksız sürdürdüler hem de artçı sarsıntılar beklediler,tabi beklerken değişik haberler de internet medyası  ve sosyal paylaşım sitelerinde  hızla yayıldı.

 

İnternet ve sosyal medyaya o kadar yüklenildi ki internetin hızı düştü, insanlar birbirini noluyor diye aramaya ve bu ağırlaşmanın nedenini sormaya başladılar.

 

Yani o gün tüm kesimler ve taraflar açısından sabah olmadı,hele de listede olduğunu bilenler yeni listede varmıyızın telaşına düştüler.

 

Bu arada Başkentten esen sert rüzgar Kahramanmaraş'ın şiddetli poyrazını kıskandıracak kadar sert esiyordu,çünkü esen bu rüzgar daldan bir çok yaprağı düşürürken bir çoklarının hayallerini de alıp götürmüştü.

 

Kahramanmaraş 'ta o gün yani 23 şubat akşamı büyük siyaset adamı rahmetli Süleyman Demirel'in "siyasette yirmi dört saat çok uzun bir süre "sözü revize ediliyor ve bu söz "Kahramanmaraş siyasetinde on iki saat çok uzun bir süre "olarak siyasi literatürde yerini alıyordu.

 

Kıymetli okurlarım izninizle yazımın buradan sonra ki bölümünü bir gazeteci ve spor adamı olarak devam ettireyim, Takımın Teknik Direktörü,ülke ve Ak Parti siyasetinin bir numaralı ismi Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan 24 şubat’ta Kahramanmaraş'ta Merkez spor kompleksinde sahaya çıkıyor ve "Maraştan bir haber geldi " diyerek işaret fişeğini çakıyordu ve diyordu ki benim yapılan her şeyden ve işlenen her durumdan  haberim var ve bana haber anında gelir,kimse aldığım karara karşı yorum getirmesin,Teknik Patron benim ve istediğim oyuncuyu sahaya sürer istediğimi de dinlendiririm.

 

Evet Patron kararını vermiş İl Başkanı Ahmet Özdemir' i sahanın kenarına almış ve Babadan bu tarafa Milli Görüş siyasetinin ağabeylerinden Hakkı ağabeyin oğlu  olan ve çizgisinde asla kırılma olmayan,Ak Parti siyasetinin kurulduğu günden bu tarafa içerisinde olan,verilen görevleri başarılı bir şekilde yapan, yönetimi ve Dulkadiroğlu belediyesi ile de uyum içerisinde çalışarak başkanı olduğu Dulkadiroğlu ilçesinde Ak partiyi Türkiye sıralamasında en üst noktalara taşıyan Ömer Oruç Bilal Debgici 'yi takım kaptanı yani Kahramanmaraş il Başkanı olarak sahaya sürüyordu.

 

Teknik Patron yani Genel başkan Erdoğan Kenara aldığı Ahmet Özdemir 'e teşekkür ediyor,Ömer Oruç Bilal Debgici 'ye ise başarılar diliyordu, bunu yaparken taraftara yani partililere ise bu iki ismin ellerini ellerinin arasına alarak emanet ediyordu ve bunu  büyük bir ustalıkla yapıyordu.

 

Büyük usta kentten ayrılırken şok'un şiddeti nisbeten azalıyordu.

 

Siyaset hesap işi idi yani,il başkanlığı devir-teslim töreninde iki siyasetçinin yan yana gelmesini ve teşkilatçı ruhla açıklama yapmasını çok önemsediğimi ifade etmek isterim,tabi sayın Debgici'nin salona gelişinde törene büyük ilgi gösteren basın mensupları ile samimi şekilde tokalaşması ve hoş geldiniz demesi kayda değer bir davranış olarak notlarımız arasında yerini aldı.

 

Ahmet başkana basın olarak  bizde teşekkür ediyoruz,Sayın Ömer Oruç Bilal Debgici başkanımıza hayırlı olsun ve başarı dileklerimi iletiyorum.

 

Kıymetli okurlarım süreç önemli,gündem yoğun,bu değişim Ak Parti içerisinde  dengeleri nasıl değiştirecek ,yürütme ve görev dağılımı nasıl olacak,tabi yerel ve genel seçimlerde dengeleri daha çok ciddi olarak etkileyecek,kazananın Kahramanmaraş olması temennisi ile  izlemeye ,gözlemlemeye ve yazmaya devam edeceğiz.

 

Haftaya yeni bir konuda görüşmek dileği ile…

 

GSM :0533 960 36 46 - 0505 221 01 75

E-Mail :[email protected] - [email protected]

 

YORUMLAR

 • 4 Yorum
 • Mehmet Fatih Uğurlu
  2 yıl önce
  Abdurahman Bey kongre tablosunu guzel ozetlemissin..
 • Mehmet Fatih Uğurlu
  2 yıl önce
  Tobloyu guzel ozetlemissin kiymetli Abdurahman Bey kardesim.
 • HBB
  2 yıl önce
  Kalemine yüreğine sağlık kıymetli abim
 • Birsen Türkmen
  2 yıl önce
  Kaleminiz varolsun.Sizin dediğiniz gibi siyaset takım oyunudur.İleri hedefe gidebilmek için kaptan oyuncu değiştirir,tekrar alabilir ama takıma en iyisi lazımdır.Bu bir bayrak yarışıdır .Herkes uzerine düşeni yapacak burası bizim memleketimiz.Yüreğinize sağlik aydin insan .Yazilarinızı her okuduğumuzda ufkumuz. açıliyor çok teşekkür ederim.Abdurrahman Akbaba

Son Yazılar