ANADOLUNUN EN BÜYÜK VE EN ZENGİN KİTAP FUARINI DEĞERLENDİRMELİ...
Abdurrahman AKBABA

Abdurrahman AKBABA

ANADOLUNUN EN BÜYÜK VE EN ZENGİN KİTAP FUARINI DEĞERLENDİRMELİ VE GURUR DUYMALIYIZ.

17 Ekim 2017 - 13:21 - Güncelleme: 17 Ekim 2017 - 13:52

ANADOLUNUN EN BÜYÜK VE EN ZENGİN KİTAP FUARINI DEĞERLENDİRMELİ VE GURUR DUYMALIYIZ.

 

Değerli okurlarım bugün haftaki yazımı Kahramanmaraş Büyükşehir belediyesi tarafından düzenlenen  bu yıl dördüncüsü ile kapılarını okuyucularına ve ziyaretçilerine açan uluslararası kitap ve kültür fuarı hakkında yazıyorum.

 

Kitap ve kültür fuarı Kahramanmaraş halkında aslında bir  bağımlılık meydana getirdi,fuar açılmazdan aylar öncesinden yazarlarda eserlerini sergilemek,yayın evleri  ile buluşmak,yazarlarla kaynaşmak, tanışmak  ve okuyucu ile buluşmanın heyecanı,okuyucuların yazarlarla ve eserleri ile  buluşma heyecanı artı  ilimize has kültürel etkinliklerle buluşma heyecanı  bu güzelliği meydana getiriyor.

 

Tüm bu heyecanları ve beklentiyi gören Büyükşehir Belediyesi Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Daire Başkanı Cevdet Kabakçı ,Kültür Şube Müdürü Mustafa Semerci,Basın Yayın Şube Müdürü Cengiz Berberoğlu,fuarı gündemde tutan basın-yayın çalışanları,kültür dairesinin gecesini gündüzüne katan fedakar çalışanları en güzelini ortaya çıkarmak için çalıştılar bu çalışmanın sonucunda ise mükemmel  eserleri ortaya çıktı.

 

Başkan Erkoç’un basın toplantısındaki insanları kitap fuarına daveti kamuoyundan karşılık bulmuş ve İnsanlar akın akın fuara giderek yazarları ve eserleri  ile buluşuyor.

 

Bu arada ilimizdeki yazılı,görsel ve internet medyasının hakkını inkar edemeyiz hepsine ayrı ayrı bu fuarı günler öncesinden başlayarak gündemde tuttukları içinde teşekkür diyorum.

Fuar açılışında 64.dönem Kültür ve Turizm Bakanı ve Ak Parti sözcüsü  sayın Mahir Ünal beyfendinin ifadesi ile ‘’bu fuar sadece kitap fuarı değil aynı zamanda kültür fuarıdır’’ ifadesi de çok önemlidir.Kitap adına şehir kültürü adına ne aranıyorsa bu fuarda var.

 

Hemşehrilerimizin hemen yanı başlarındaki bu fuarı mutlaka ziyaret etmelerini aksi taktirde kitap ve kültür adına çok şey kaybedecekleri çağrımı yineliyorum.Bir önemli noktada şu aylarca hatta yıllarca görmediğiniz dostlarınızla bu fuarda karşılaşabilir ve buluşabilirsiniz.

 

Fuar vesilesi ile şehrimize gelen tüm şair,yazar ve düşünce adamlarına şehrimize hoş geldiniz diyor,fuar ile şehrimizin kent, ülke ve dünya gündemine taşınmasına,yazarın okuyucuları ile buluşmasına vesile olan başta  Büyükşehir Belediye Başkan Fatih Mehmet Erkoç olmak üzere tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum.

 

GSM : -0533 960 36 46 - 0505 221 01 75

E-Mail :[email protected] - [email protected]

Son Yazılar