Başkan Güngör'ün basın toplantısı ve KSÜ'nün anma...
Abdurrahman AKBABA

Abdurrahman AKBABA

Başkan Güngör'ün basın toplantısı ve KSÜ'nün anma proğramı.

27 Kasım 2019 - 15:32 - Güncelleme: 27 Kasım 2019 - 21:07

Başkan Güngör'ün basın toplantısı ve KSÜ'nün anma proğramı.

Kıymetli okurlarım Büyükşehir Belediyesi Başkanı Hayrettin Güngör kurmaylarını da yanına alarak geçtiğimiz hafta cuma günü şehrimizde görev yapan cemiyetlerin üyesi basın mensupları ile bir araya gelerek hem bilgilendirme yaptı,hemde sorulan sorulara içtenlikle cevap verdi.

Toplantı yaklaşık iki buçuk saat sürdü,öyle zannediyorum ki günlerden cuma olmasa idi bu toplantı bu samimi ortamda bir o kadar daha devam ederdi.

Başkan Güngör şahsımın ve arkadaşlarımızın tamamının sorularını önce not aldı sonra da içeriği ne olursa olsun hiç birini atlamadan tek tek cevapladı.

Bu bir ilkti,inanıyorum ki bilgi veren ve sorulan ile soranların memnun kaldığı bu toplantının devamı gelecektir.

Sonuç itibari ile bence güzel bir toplantı oldu,burada Hayrettin Güngör başkan da,basınımızın kıymetli mensupları da bu kente hizmet derdinde ve heyecanında ,karşılıklı saygı ve anlayış ile her şey çözülecek ve her sorun aşılacaktır.


KSÜ'nün ANLAMLI ANMA PROĞRAMI.

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesinde Rektör Prof.Dr.Niyazi Can  hocamın göreve gelmesinden sonra işgalcilere ve işbirlikçilerine karşı sıktığı ilk kurşunla kurtuluş meşalesini yakan kahramanımız Sütçü Imam'ı en üst seviyede gururla anmaya başladı.

Geçen yıl ki Sütçü İmamı anma proğramının üzerine bu yıl vefatının 97.yılında anıttan ulu cami'ye kadar yapılan bayrak yürüyüşü eklenmek sureti ile etkinlik adeta taçlandırılmıştı.

Bu yıl KSÜ'nün bu anlamlı etkinliğine Kahramanmaraş Tarih,Kültür ve Turizm platformuda destek verdi, geçen yıla göre katılım en yüksek seviyede oldu,anma proğramına Garnizon konutanı,Büyükşehir belediyesi başkanı Hayrettin Güngör,Onikişubat Belediyesi başkanı Hanefi Mahçiçek,Dulkadiroğlu belediyesi başkanı Necati Okay,sivil toplum kuruluşları,üniversite yönetimi,kurum amirleri ve  değerlerine sahip çıkanlar oradaydı.

Kısa ve öz olarak üniversitesinin adından utanan değil,adıyla gurur duyan bir üniversite Rektörü ve yönetimi var.

Teşekkürler Prof.Dr.Niyazi Can Rektörümüze ve ekibine.

Yeni bir yazıda daha güzel konularda buluşmak ümidi ile...

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Cezmi altun 10
    7 ay önce
    Böyle toplantıların devamlı olması daha anlamlı ve şehrimiz açısından eksikleri yapılması,gerekenleri görme, fikir edinme adına gayet olumlu buluyorum siz degerli basın mensubu arkadaşlarımızı da yürekten kutluyor başarılarınızın devamını diliyor saygılarımı arz ediyorum.

Son Yazılar