BU HAFTADA KONUMUZ HAFTANIN GENEL BİR DEĞERLENDİRMESİ OLSUN
Abdurrahman AKBABA

Abdurrahman AKBABA

BU HAFTADA KONUMUZ HAFTANIN GENEL BİR DEĞERLENDİRMESİ OLSUN

24 Ocak 2018 - 10:53 - Güncelleme: 06 Şubat 2018 - 20:38

Kıymetli okurlarım bu yazımda birkaç konuyu kaleme alayım dedim ve klavyenin başına geçtim.

 

İlk olarak ilimizde yaklaşık üç yüz bin öğrenci yarıyıl tatiline girdi bu nedenle öğrenci, öğretmen, idareci  ve eğitim camiasına iyi tatiller diliyorum.

 

Geçtiğimiz hafta içerisinde sayın valimiz Vahdettin Özkan basınla kahvaltıda bir araya gelerek önce bir yıl’ın değerlendirmesini yaptı ve bilgiler verdi, sonrasında ise soruları samimi bir şekilde cevaplandırdı. Sayın valimize bu duyarlılığından dolayı teşekkür ediyoruz.

 

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Durmuş Deveci ile yine gazeteciler günü nedeni ile bir araya geldik, hatırlanmak ve anılmak güzel, bu nedenle kendilerine teşekkür ediyoruz. Rektör hocam kendisi ve başhekimi yaptıklarını görseller eşliğinde anlattı, ancak ortam çok kalabalıktı ve soru sorma imkanı bulamadık. basından da olsa harici misafirlerle aynı ortam şık olmamış, tabi misafirlerin yanında iyi niyetinden şüphemiz olmasa da rektör hocamın misafirlerin yanında basına ayar vermeye çalışması da pek şık olmadı.

 

KSÜ’de basınla bir araya gelme noktasında daire başkanları, dekanlar ve bölüm başkanlarının olduğu tam da soruların sorulup cevap bulacağı güzel bir format hazırlanmıştı. Bu nedenle üniversite basın bürosu ve yetkililerini kutluyoruz, amaç güzel ama maksat hasıl olamadı tabi..

 

Büyükşehir Belediyesi Yedi kuyular projesi maksadına uygun olarak Kahramanmaraş’lı ve dışardan gelen binlerce kişiyi misafir etmeye devam ediyor, tanıtım ve kış turizmi noktasında tam bir prestij projesi, bu noktada Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç ve emek veren ekibini kutluyoruz.

 

Bu arada Pazarcık ilçemizi ziyaretimde günlük yüzlerce gencimize spordan kültüre her alanda hizmet veren Gençlik merkezimize uğradım, burada belediyecilik hizmetlerinin yanı sıra spor ve kültür adına hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan Belediye Başkan Yakup Hamdi Bozdağ ve ilçe spor müdiresi Yaprak Bozdağ hanfendi ve gençlik merkezi çalışanları ile bir araya geldik ve sohbet etme imkanı bulduk. Kurslarda, spor salonunda ve kütüphanede hizmet alan ve zamanlarını değerlendiren gençleri görünce ayrı bir heyecan duydum, bunlara mesai mefhumu tanımadan hizmet veren ve hizmet verirken heyecan ve mutluluklarını gördüğüm Başkan Bozdağ, her ilçeye hizmet noktasına gerek olduğuna inandığım idealist spor yöneticisi Yaprak Bozdağ ve ekibine teşekkür ediyorum.

Buradan spor yönetimine ise genel bir çağrıda bulunmak istiyorum eğer geleceğimiz olan gençlerimizi ve yavrularımızı hoş olmayan mekanlardan korumak ve kurtarmak istiyorsak gençlik merkezlerimizi ve spor tesislerimizi  en üst seviyede ve amacı doğrultusunda Pazarcık ilçemizdeki gibi  kullanmak ve idealist insanları görev başında bulundurmak zorundayız.

 

Bu haftalık bu kadar sürçü lisan etti isek hatalar şahsıma güzellikler dostlarımıza aittir…

 

GSM :0533 960 36 46 - 0505 221 01 75

E-Mail :[email protected] - [email protected]

 

YORUMLAR

  • 1 Yorum

Son Yazılar