Hasan ve Zehra Traş vakfını yakından tanımak.
Abdurrahman AKBABA

Abdurrahman AKBABA

Hasan ve Zehra Traş vakfını yakından tanımak.

26 Aralık 2019 - 08:11 - Güncelleme: 26 Aralık 2019 - 13:27

Hasan ve Zehra Tıraş vakfını yakından tanımak.

Kıymetli okurlarım geçtiğimiz Pazartesi günü benim için çok önemli ve anlamlı bir gün oldu.

İstanbul'dan kalkıp ilimize hayır işi için gelen güzel insanları yakından tanımak ve onlarla aynı ortamlarda dolu dolu manevi huzuru yaşadığım bir gün oldu benim için.

sayın Hasan Tıraş ve kıymetli hanfendisi Zehra Tıraş tarafından 2017 yılında kurulan ve kısa sürede yurt içinde ve yurt dışında  hayatın her alanında ihtiyaç sahiplerinin yanında bulunan vakfın kurucularından Zehra Tıraş hanfendi,vakıf başkanı Mustafa Tıraş beyfendi ve kıymetli eşi Sevde Tıraş hanfendi ile kendilerine refakat eden mütevelli heyeti Haluk Yücesoy, Uğur Çalışkan, Kamil Turbil ile İrfan Düzen beyleri tanıma ve sohbet etme imkanı buldum. 

Gün öncesi arayarak Hasan ve Zehra Tıraş vakfının ilimizde yaptırdığı Onikişubat ilçesi Hacıağalar mahallesindeki okulun Milli Eğitime  teslimi ve Pazarcık ilçemizde ki 112 acil istasyonunun açılışında bulunmamı isteyerek davet eden,bu güzelliği yaşamama ve hayırda yarışan hamiyet perver insanları tanımama vesile olan genç spor adamı, dostum Mustafa Dağlı kardeşime teşekkür ediyorum.

Kıymetli okurlarım hakikaten başta vakıf kurucusu Zehra Tıraş hanfendi,vakıf  başkanı Mustafa Tıraş beyfendi ile mütevelli heyetindeki dostların samimiyetini gördüm ve kendilerine de bunu ifade ettim,şimdi de sizlerle paylaşıyorum.

Şimdi insanımızda hayır hasenat deyince camii,Kur'an kursu ve kısmende okul gelirken,bu vakıfta ve yöneticilerinde ise bunların yanı sıra 112 acil  istasyonundan,hastaneye hayatın her aşamasında insana dokunan ve insanlık yararına olan her şey geliyor.

Bu samimi hayıseverlerimiz ile ilgili benim izlenimim bu güzellikleri yaparken mütevaziliklerini ve içtenliklerini koruyorlar.

Bende bu köşeden ve kahraman şehirden diyorum ki"güzel insanlar sizi Kahraman Şehrimizde görmek,ağırlamak bizim için onur,eserlerinizi görmek ise gururdur,yolunuz daima açık ve aydınlık başarı adresiniz olsun inşallah "

Kıymetli okurlarım zaten vakfın amacına gelince şöyle deniyor" Vakıf senedinde de belirtildiği üzere  eğitim, kültür, sağlık, bilimsel araştırma ve geliştirme ve sosyal yardımın yanı sıra özel amacı eğitim kalitesinin yükseltilmesine katkıda bulunmak, ülkemizin ihtiyaç duyduğu sahalarda  meslek sahibi, nitelikli insanlar yetiştirilmesine yardımcı olmak, okul öncesi, ilköğretim, orta öğretim, yüksek öğretim, mesleki eğitim ve yetişkinlerin eğitimi alanlarında faaliyetlerde bulunmak, Türk toplumunun kültürel, bilimsel ve sosyal gelişmesine hizmet etmek, daha yüksek etkin ve verimli düzeyde eğitim, kültür, bilim, sanat, sağlık ve spor hizmetlerinin yerine getirilmesine katkıda bulunmaktır"ifadeleri yer alıyor.

Yüce yaradanın Maide/48'deki emri:
"..hayırda birbirinizle yarışın. hepinizin dönüşü allah'adır."ilahi fermanı doğrultusunda hareket eden Hasan Tıraş ve Zehra Tıraş vakfını ve hayırda yarışanların sayılarının artması dileği ile tebrik ediyorum.

Güzel konularda ve güzelliklerde buluşmak umuduyla...

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar