HAYRETTİN BAŞKAN, İLK UYGULAMALARI, MECLİSTEN NOTLAR VE KENT...
Abdurrahman AKBABA

Abdurrahman AKBABA

HAYRETTİN BAŞKAN, İLK UYGULAMALARI, MECLİSTEN NOTLAR VE KENT KONSEYİ

30 Nisan 2019 - 09:20 - Güncelleme: 30 Nisan 2019 - 13:11

Kıymetli okurlarım yoğun bir tempo ve çalışma sürecini tamamlayarak hamdolsun ciddi bir sorun yaşanmadan bir yerel seçimi daha geride bıraktık.

 

Seçimler neticesinde Ak Parti adayı Hayrettin Güngör halkımızdan  şehrül emin olarak beş yıllığına yetki aldı,kendisine ve ekibine başarılar diliyorum.

 

Seçimde tüm siyasi partilerimizin yöneticilerine ve adaylarına huzur içerisinde bir seçim sürecine vesile oldukları için teşekkür ediyorum.

 

Hayrettin Güngör başkanın Cv'sine baktığımızda göze çarpan kamu yönetiminin  en alt biriminden en tepe noktasına kadar görev aldığı,tabi bunların yanında üst siyasilere yakınlığı ve birlikte görev yapmış olması dikkat çekiyor.

 

Geçtiğılimiz günlerde merakla beklenen Büyükşehir belediyesi ilk meclis toplantısı Hayrettin Güngör başkanlığında gerçekleştirildi.

 

Salonun basın ve bürokratlar tarafından  hınca hınç doldurulduğu gözlenirken,yeni meclis üyelerinde  heyecan ve telaşı aynı anda yaşanıyordu.

Erkeklerin koyu renk takım elbise ve  kravat,hanımefendilerin ise siyah-beyaz renkleri tercih ettikleri görüldü.

 

Hayrettin Güngör başkanın yerini alması ve salona hakim duruşu ve büyük bir özgüvenle  toplantıyı başlatıyorum demesi ile birlikte salonda derin bir sessizlikle gündem ve teklifler heyecanla takip edildi. Tabi bazı maddeler oy birliği,bazıları ise oy çokluğu ile kabul ediliyordu.

 

Başkanın seçimlerde belediyeyi birlikte yöneteceğiz sözü encümen ve komisyon seçimlerinde de kendisini gösterirken,belki de ülkemizde ilk olan yatırım ve icraatlar ile beraberinde ortaya çıkacak sorunların acil  çözümünün gerektiği,nüfus yoğunluğunun büyük çoğunluğunun yaşamlarını sürdürdüğü Onikişubat,Dulkadiroğlu  ve Elbistan İlçe Belediye Başkanlarının daimi encümenliklere seçilmesi ile hayat buluyordu.

 

Başkan vekilliği görevlerine siyaseten yıpranmamış olan  isimlerden tecrübeli Mali Müşavir ve muhasebeci Arif Şen ile kurtuluşun mimarı ve sembol ismi ArslanBeyin oğlu Mahmut Toğuz'un tercih edilmeleri ve seçilmeleri ise biz siyasetle değil, icraatlarla uğraşacağız mesajı veriyordu.

 

Ak parti İl Başkanı Ömer Oruç Bilal Debgici ve yardımcılarının salonda bulunmaları ve başkan Debgici'nin basın mensupları ile birlikte oturmasını ve izlemesini de önemsediğimi de ifade etmek isterim.

 

Salonda meclis üyesi olarak bulunan Ak Parti Kadın kolları başkanı Ayşe Cesur hanımefendinin üyelerin kendilerini  tanıtması talebi ve bu talebin kabul görmesi yerinde isabetli bir teklif olurken,Gençlik kolları İl  Başkanı ve Meclis Üyesi  Ali Çam'ın "İlk toplantımıza nasıl samimi ve hizmet odaklı bir düşünce ile başlamış isek, Rabbım bizleri bu görevin sonunda da emaneti aynı düşünce ve şuurla teslim etmeyi nasip etsin'' ifadesi ise adeta genç başkandan büyük bir nasihat ve tavsiye niteliğinde idi.

 

Başkan Güngör'ün hayırlı olsun ve tebrikleri on günle sınırlı tutması,kurum içi tasarruf ve yeniden yapılanma gibi ilk uygulamalarının toplumdan destek gördüğünü ifade etmeliyim,bizlere düşen görev ise riyaseti ve riyaset makamını yıpratmamamız ve icraatlar yapılırken başkanın elini zayıflatmamak gerekir diye düşünüyorum.

 

Tabi bu arada her il'de kurulu bulunan ve aktif çalışmaları olan, belediyelerin bana göre en büyük yardımcı kuruluşu ve fikir atölyesi olan, ilimizde var olan  kent konseyinin ivedilikle hayata geçirilmesi gerektiğini de düşünenlerdenim.

 

Birde buradan acizane bir hatırlatmam daha olacak ,sayın başkanın hep başkanlık katının bulunduğu giriş kapısından değilde, zaman zaman personelin de kullandığı, vatandaşın hizmet aldığı giriş olan ana kapıdan da giriş yapması gerektiğinin her açıdan faydalı olacağını düşünüyorum.

 

Yeni başkanla yeni dönemin hayırlı olmasını diliyorum ve şehrül emin sayın Hayrettin Güngör'e ve ekibine aşarılar diliyorum.

 

Kıymetli okurlarım yeni bir konuda buluşmak ümidiyle esen kalın.

 

GSM :0533 960 36 46

E-Mail :[email protected]
[email protected]

YORUMLAR

 • 5 Yorum
 • Haluk Besim
  1 yıl önce
  Biz Kahramanmaraş olarak hükümete verdiğimiz desteğin karşılığını bu zamana kadar alamamış öksüz bir şehir olarak.İnşallah HAYRETTİN başkanımız ile yeni bir sayfa açar en üst seviyede hükümetten yatırımlarımızı alırız. Kaleminize sağlık kıymetli başkanım.
 • Salime Arik
  1 yıl önce
  Kaleminize sağlık.
 • Fatih Yıldız
  1 yıl önce
  Kaleminize sağlık üstadım.
 • Birsen Türkmen
  1 yıl önce
  Başarılar dilerim inşallah, K.Maraşımızın sorunlarını ve köy yollarını ciddi şekilde ele alırlar. Aksu fabrika atıklarından kurtulur ve çevre kirliliğine son verilir.
 • Erdal Denge
  1 yıl önce
  Memlekete hiznet etme çabasinda olanların objektif bir gözle basın yoluyla bizlerle buluşmasına aracılık eden sizlere sonsuz teşekkürler.

Son Yazılar