Kahramanmaraş kimsenin provoke alanı değildir.
Abdurrahman AKBABA

Abdurrahman AKBABA

Kahramanmaraş kimsenin provoke alanı değildir.

01 Mart 2020 - 14:37

Kahramanmaraş kimsenin provoke alanı değildir.

Kahraman şehrimin asil insanları şehitlerimizi en vakur şekilde karşıladılar ve gerçek sahibimiz yüce yaradana emanet ettiler,yani yakışanı yaptılar.

Şehitlerimizin cenaze törenlerine yağmura ve soğuk havaya rağmen binlerce insan katıldı,milli duruş ve dayanışma örneği sergilediler.

Tabi buraya kadar herşey çok güzel ve anlamlı idi,ancak ulu camii çıkışında yaşları 15 ile 25 aralığında olan sayıları da azımsanmayacak bir grup sanki değdirilen bir sihirli el işareti ile Suriyeli vatandaşlara ait işyerlerine doğru yürüyüşe geçirildiler.

Bu noktada olası olayları önceden iyi okuyan ve olası taşkınlıkları görerek Suriyeli esnafların işyerlerinin açılmamasını tavsiye eden Emniyetimizi tebrik ediyorum.

Kıymetli okurlarım hepimiz bilirizki kahramanlık rastgele verilmiş bir ünvan değildir,söz konusu vatan,namus,bayrak ve hürriyet olunca yine duruşumuz ve davranışımız bellidir.

Tabi bu durumu tersine çevirip,karanlık ve kargaşa ortamına çekecek şer güçleri ile fırsatçılarda boş durmamakta kararlılıklarını gösterek ulu camiiden çıkan vatandaşları kışkırtma noktasında gayret gösterdiler.

Biz buradan diyoruz ki bizi Kahramanmaraş olarak olarak,her iki tarafıda ortada hiçbir neden yok iken tahrik ve fitne eli kırk yıl önce en yakın komşumuz,akrabamız ve arkadaşlarımızla karşı karşıya getirenlere bu kez dur demeliyiz ve getirecek olan provakatör ve kanlı ellerin oyununa gelmeyelim,gelmeyeceğimizide hep birlikte haykıralım.

Siyasilerimiz ve toplumun önünde kabul görmüş akil insanlarımız konuştuklarına ve yazdıklarına dikkat etmelidirler,siyasi görüşü ve düşüncesi ne olursa olsun hep birlikte sağduyulu ve itidalli davranmak zorundayız,bir şehrin kaderi ve geleceği ile olumsuz yönde  oynamaya kimsenin hakkı yoktur.

Tabi bu arada Suriyeli'lerinde son derece dikkatli olmaları ve misafire yakışır şekilde hareket etmeleri gerektiğini düşünüyorum, ilgili birimlerimiz ile Suriye'lilere  yakın olan etkili stk'larımızın da gerekli uyarıları ve tavsiyeleri yapmaları gerektiğine halkın sürekli içerisinde olan bir gazeteci ve vatandaş  olarak buradan talep ediyorum,yani bu talep halkın talebidir.

Keza unutmayalim ki gizli servisler ile kargaşa ortamlarından yararlanan çıkar grupları da boş durmayacak ve kışkırtmalara çanak tutacak ve ortam hazırlama gayretinde olacaktır.

Kısacası bölgesinde güçlü Türkiye'yi istemeyen şer güçleri ile onların maşaları güzelim şehrimde ve ülkemde iç huzuru bozmak,kardeşliğimize zarar vermek için boş durmayacaktır,hatta çoktan çalışmalara başlamıştır.

Bize düşen görev, görevimiz ne olursa olsun, hep birlikte "Kahramanmaraş kimsenin provoke alanı değildir"diyebilmeliyiz ve gençlerimize sahip çıkmalıyız.

Aziz Şehitlerimize bir kez daha Allah'tan rahmet, ailelerimize ve milletimize sabırlar ve başsağlığı diliyorum.

Daha güzel günlerde konularda buluşmak ümidi ile...

GSM :0533 9603646

E-MAİL:[email protected] 

[email protected]

 

YORUMLAR

 • 5 Yorum
 • Seval unlu
  4 ay önce
  Çok önemli noktaya temas etmenizi isabetli buluyorum, yaramız derin ama olaydan bihaber insanlardan acısıni cıkarmak zuldür,
 • Ali kapukaya
  4 ay önce
  Kahramanmaraş ın en kolay tahrik olduğunu biliyorlar,o yüzden seçiyorlar,maalesef bizim kuzularda o oyuna geliyor , kafirler de,oh ne güzel oldu diyerek şeytanla birlikte el ovuşturarak sevinip mutlu oluyorlar .
 • Fatih Yıldız Bertiz Spor Kulübü
  4 ay önce
  Kalemine ve yüreğine sağlık.
 • Mehmet kekil
  4 ay önce
  Kaleminize ve yüreğinize sağlık kardeşim.
 • Kerim Türkoğlu
  4 ay önce
  Çok güzel yerinde bir duyarlık teşekkür ederiz

Son Yazılar