Kentimiz,kendimizden önce gelmedikten sonra...
Abdurrahman AKBABA

Abdurrahman AKBABA

Kentimiz,kendimizden önce gelmedikten sonra...

16 Kasım 2019 - 03:24 - Güncelleme: 17 Kasım 2019 - 00:21

Kentimiz,kendimizden önce gelmedikten sonra...

Kıymetli okurlarım öncelikle bir kaç gündür kentimizin ve kent dışının gündemini meşgul eden kardeş ilimiz Trabzon'unda içerisinde olduğu bir konu beni ve hemşehrilerimizi ziyadesi ile üzmektedir.

Geçtiğimiz günlerde Büyükşehir Belediyesi Başkanımız Hayrettin Güngör esnaf gezisi esnasında hem esnaflarla,hemde vatandaşlarla sohbet ve muhabbet ediyor,sohbet samimi olunca da şaka ve esprili yaklaşımlar ve yüzlerde gülüşmeler kendiliğinden geliyor.
Bu ortamlardan birisinde Trabzonlu hanfendi ile Hayrettin başkanın tamamen doğal,içten ve art niyetsiz islamiyet ile ilgili diyaloğunu ve görüntüleri tekrar tekrar izledim, gerçekten hanfendinin alınganlık dahi göstermediği ve gülerek ordan ayrılması ortada iken,konunun bu noktaya getirilmiş olmasını anlamak mümkün değil.

Lütfen hafızalarımızı yoklayalım ve bir kaç hafta öncesine gidelim.

Bu olayda zor duruma düşürülmek istenen Hayrettin başkan Trabzon, Kahramanmaraş kardeşliğini ve dostluğunu daha da pekiştirmek amacıyla Trabzon belediye başkanımızın evladının düğününe takı'dan daha değerli olan Dondurmamızı ve yöresel ürünlerimizi hediye olarak götürüp orada davetlilere dondurma şov yaptırarak gönülleri fethetmedimi,bu konudaki samimi duruşu ortada iken bu kadar yaygara niye ki.

Buradan başkan Güngör tarafından 'helallik istenmesine ve özür dilenmesine 'rağmen, bu işin bu noktaya gelmesinin şehrimizin imajına zarar verdiğini hepimizin bilmesi gerekir,kimse Hayrettin başkana zarar verdiğini düşünmesin,maalesef oluşturulan bu  yanlış algı doğrudan şehrimize zarar vermekte ve Trabzonlu ile olan kardeşliğimizin zedelenmesine katkı sağlamaktadır.

Gereksiz Reating ve izlenme uğruna bu işe girenlere acizane bu kentin evladı olarak şu hatırlatma da bulunmak istiyorum.

Bu ülkenin ve kentin evlatlarına 'Önce ülkem,sonra partim' diyebilen saygın genel başkanın bu sözünü şehrin her evladının 'önce kentim,sonra kendim' düsturu ile hareket etmesi gerektiğinin altını çizerek hatırlatmayı bir ödev kabul ediyorum.

Bu tür durumlarda siyasilerden,gazetecilere her birimiz yaptığımız her şeyin ilk önce kendimize değil,kentimize zararını ve faydasını hesap etmek durumundayız.

Aldığımız ve alacağımız reatignler gelip geçicidir ama kentin imajına verilecek zarar kalıcıdır.

Son sözüm ise bu konuda söylenen söz asla art niyetli değildir, Hayrettin başkanın samimiyetinden ve iyi niyetinden asla şüphemiz olmadığı için bu yazıyı kaleme alıyorum ve ne yapıyorsak lütfen kendimiz için değil kentimiz için yapalım,kentimiz kendimizden önce gelmiyorsa inanın her bir ferdi kahraman olan şehrimizde görevimizi yerine getirmiş olmuyoruz diyorum.

GSM :0533 960 36 46

E-Mail :[email protected]

[email protected]

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Hamdi Çam
  7 ay önce
  Hayrettin Güngör başkanın iyi niyetinden şüphemiz yok, ama siyasilerimiz elbette konuştuklarına dikkatli olması lazım, konuşmalar her tarafa çekiliyor.
 • Cengiz BİBER
  7 ay önce
  Ata Sözümüz gibi. Bazen pire için yorgan yakıyoruz. Kahramanmaraş-Trabzon kardeşliği sağlam temellere kurulmuş olmasa tahribat yapardı.

Son Yazılar