KMTSO MECLİSİNDEN ANLAMLI KURTULUŞ GÜNDEMİ VE GENÇLERİN...
Abdurrahman AKBABA

Abdurrahman AKBABA

KMTSO MECLİSİNDEN ANLAMLI KURTULUŞ GÜNDEMİ VE GENÇLERİN GÖRÜLMEYE DEĞER SERGİSİ

31 Ocak 2020 - 14:05 - Güncelleme: 31 Ocak 2020 - 14:14

KMTSO MECLİSİNDEN ANLAMLI KURTULUŞ GÜNDEMİ VE GENÇLERİN GÖRÜLMEYE DEĞER SERGİSİ

Kahramanmaraş Ticaret ve sanayi odası takdire değer çok güzel işlere ve kentin tanıtımına dair kıymetli çalışmalara imza atıyor.

Geçtiğimiz günlerde Sektörel Eşleşmeler kapsamında Dr.Ender Saraç,Mehmet Büyükekşi,Nur Bilen Yavuzer gibi ilimizde farkındalık oluşturacak ve bizi ulusal gündeme taşıyacak isimlerin yanı sıra Kurtuluş gündemli mecliş toplantısı ile kısa adı KAGEGİK olan gençlik kurulunun kurtuluş fotoğrafları sergisini de önemsediğimi ifade etmek isterim.

Kentin lokomotifi olarak değerlendirdiğim KMTSO meclisi toplantılarını ve etkinliklerini bir gazeteci olarak takip etmek için gayret ediyorum.

Son olarak KMTSO Ocak ayı meclis toplantısı "12 Şubat  kurtuluş "temasıyla gerçekleştirildi. 

Meclis Başkanı Hanefi Öksüz'ün yönettiği ve ekibi ile birlikte güzel çalışmalara imza atan Serdar Zabun başkanın güne,gündeme ve faaliyetlere dair yaptığı konuşması sonrasında konuklar KSÜ Fen ve Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Orhan Doğan, Milli Mücadele Kahramanı Arslanbey'in oğlu Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Başkan vekili ve meclisi üyesi Mahmut Toğuzata,Kahramanmaraş'ın kurtuluşunda önemli rol oynamış simge ismi Sütçü İmam'ın torunu Dr. Alaaddin Türkkorur ile kurtuluş kahramanlarımız Evliya efendinin torunlarından genç siyasetçi ve iş insanı Mustafa Evliya Kahramanmaraş’ın kurtuluş mücadelesinin bilinmeyenlerini ve büyüklerine dair duydukları ve bildikleri özel anılarını anlattılar.

Anlatırken hem duygulandılar,hemde dinleyenleri duygulandırdılar.

SERGİ MUTLAKA GÖRÜLMELİ

KMTSO'nun desteğiyle Genç Girişimciler Kurulunun organize ettiği, 100. yıl kurtuluş sergisini odanın fuaye salonunda çoğu ilk defa görülen 100. yıl kurtuluş sergisi ise gerçekten görülmeye değer,sergi 31 Ocak akşamına kadar gezilebilir.

HANEFİ BAŞKANIN ANLATTIKLARI

Tabi KMTSO meclis başkanı Hanefi Öksüz'ün büyüklerinden dinlediği ve bizlere naklettiği iki olay ise gerçekten tarihe ışık tutulmasına katkı sağlayacak hatıralar olarak değerlendiriyorum.

NAZLI HANIM VE GENÇLERİN HEYECANI

Bu arada sergi ve toplantı öncesi meslek büyüğümüz Serdar Erdoğan Yılmaz ağabeyimle muhabbet esnasında yanımıza gelerek kısa bir süre sohbet imkanı bulduğum Nazlı Ceylan Balduk Kurtul hanfendinin kente dair heyecanını ve kente tanıtımına ve kalkınmasına bir şeyler yapma kararlılığını aynı heyecanla dinledim.

Gençlerin bu heyecanı bende ise geleceğe dair umuda dönüştü.

Gerek Nazlı hanım gerekse sergide emeği geçen gençlere, kendilerine destek olan büyüklerine, KMTSO'nun idari kadrosuna ve personellerine heyecan,azim ve kararlılığınız daim olsun temennisi ile teşekkür ediyorum ve tebriklerimi iletiyorum.

Kentimiz adına güzellikleri görünce insan yazarken daha da mutlu oluyor,daha çok güzelliklerde buluşmak dileği ile.

GSM :0533 9603646

E-MAİL:[email protected] 

[email protected],

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar