SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZIN ŞEHRİMİZE TEŞRİFİ,12 ŞUBAT GÜNÜ...
Abdurrahman AKBABA

Abdurrahman AKBABA

SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZIN ŞEHRİMİZE TEŞRİFİ,12 ŞUBAT GÜNÜ İDARİ İZİN, ABDULHAMİTHAN KÖPRÜLÜ KAVŞAĞI, 30.YILINDA TARİHİ UZUNOLUK DERGİSİ..

22 Şubat 2018 - 10:12 - Güncelleme: 23 Şubat 2018 - 17:55

 

Kıymetli okurlarım bu hafta yoğunluk nedeni ile izninizle yazımı dört ana konuda kaleme alıyorum.

CUMHURBAŞKANIMIZ SAYIN ERDOĞAN'IN İLİMİZİ ZİYARETLERİ.

Sayın Cumhurbaşkanımız ve AK Parti Genel Başkanı  Recep Tayyip Erdoğan 24 şubat Cumartesi günü (Yarın ) ilimizi ziyaret ederek hem partisinin olağan kongresine katılacak hem de bir dizi açılış yapacak.

Sayın Cumhurbaşkanımızın ilimize teşrifi nedeni ile Kahramanmaraş Valiliği tüm birimleri ile,Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekilimiz Sayın Mahir Ünal ve Kahramanmaraş Milletvekillerimizin tamamı,Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tüm birimleri ile, AK Parti il teşkilatı,ilçe teşkilatları ,Kadın kolları ve gençlik kolları tüm birimleri ile, STK'larda hummalı bir çalışma , en iyi şekilde karşılamak için hazırlıklar tüm hızı ve yoğunluğu ile devam ediyor.

 

Biz bu ziyareti çok olumlu buluyor,önemsiyor ve şimdiden sayın Cumhurbaşkanımıza hoş geldiniz diyoruz.

12 ŞUBAT GÜNÜ EN AZINDAN OKULLARDA VE KURUMLARDA İDARİ TATİL OLMALI.

12 Şubat kurtuluş bayramı yıllardır büyük bir coşku ile kutlanırdı,öyle ki 3-5 yıl öncesine kadar her Kahramanmaraş’lı bilir ki tören il müftülüğü binasından Ulu Cami’ye kadar caddenin her iki tarafında her yaştan insanımız bu coşkuyu ve heyecanı yaşardı.

Ancak son yıllarda katılım noktasında bu coşkuyu göremez olduk ,nedenini sorduğumuzda ise önceden kurumlarda bayram’a katılacak çalışanlar ve okullardaki öğrenciler idari izinli sayılırdı.Bize gelen tepkiler bu yönde insanlarımız bayrama ve coşkuya ortak olmak ve onikişubat ruhunu hissetmek istiyorlar.

Bu nedenle de  devlet büyüklerimiden arzımız bugünlerde her zamankinden daha fazla ihtiyacımız olan milli birlik ve beraberlik ruhunun artması ve kaybolmaması için etkili ve yetkililerin bu önemli konuyu bir daha gözden geçirmeli ve halkın bu önemli coşkuya ortak olmasını ve yaşamasını sağlamalıdır,bizden hatırlatması.

ABDULHAMİT HAN KÖPRÜLÜ KAVŞAĞI HAYIRLI OLSUN.

Geçtiğimiz hafta içerisinde Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan ve  söz  verilen tarihten önce hizmete açılan ve resmî açılış için sayın Cumhurbaşkanının beklendiği Abdülhamit han Köprülü kavşağında başkan Erkoç ile birlikte idik,başta başkan Erkoç olmak üzere bürokratlarında güzel bir projeyi daha tamamlamanın heyecan ve mutluluğuna şahit olduk.

Bu güzel hizmetler için Başkan Fatih Mehmet Erkoç' a ve ekibine teşekkür ediyor,başarılı çalışmalarının devamını diliyorum.

30.YILINDA TARİHİ UZUNOLUK DERGİSİ.

Kahramanmaraş’ta 30 yıldır 12 Şubat ve Sütçü İmam ruhunu yaşatmak amacıyla yayınlanan Tarihi UZUNOLUK dergisi okuyucusu ile buluştu.

 

Tarihi UZUNOLUK dergisinde çok önemli yazılar,konular ve konuklar yerini alırken,dergi 168 sayfa olup kuşe baskı ve içerik zenginliği ile büyük beğeni topladı ve ilgi gördü.Nice yıllara temennisi ile başta Akbaba yayıncılık olmak üzere emeği geçenlere teşekkürler.

 

Milli birlik,beraberlik ruhunun ve heyecanının artması dileği ile ….

 

GSM :0533 960 36 46 - 0505 221 01 75

E-Mail :[email protected] - [email protected]

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Mehmet Fatih Ugurlu
  2 yıl önce
  Abdurahman Bey yazınız guzel. kaleminize saglik.Marasimizin çok onemli konularına değinmişsiniz.
 • Mehmetazdaki bayramları arıyoruz.. oysaki son yıllarda meşhur olaylarımız bile yazlastirildi. Fatih
  2 yıl önce
  Abdurahman Bey bugün ki yazınızı okudum guzel sehrimizin onemli konularina deginmissiniz.Tebrik ederim tarihi Uzunoluk Dergimize yayın hayatında daha nice on yıllar dilerim. Çete Bayramı ile ilgili düşüncelerinize katiliyorum.

Son Yazılar