SÜTÇÜ İMAMI ANMAK YADA HATIRLAMAMAK, TEŞEKKÜRLER REKTÖR...
Abdurrahman AKBABA

Abdurrahman AKBABA

SÜTÇÜ İMAMI ANMAK YADA HATIRLAMAMAK, TEŞEKKÜRLER REKTÖR PROF.DR.NİYAZİ CAN HOCAM

06 Aralık 2018 - 01:28 - Güncelleme: 10 Aralık 2018 - 12:27

SÜTÇÜ İMAMI ANMAK YADA HATIRLAMAMAK,
TEŞEKKÜRLER REKTÖR PROF.DR.NİYAZİ CAN HOCAM

Türk Kurtuluş hareketinde ilk kurşunu sıkan ve sembolleşen kahramanımız Sütçü İmam'ın vefat yıldönümünde şöyle bir baktım kimler ve hangi kurumlar anacak diye bekledim amma nafile ve beyhude bir bekleyiş oldu benimkisi.

Tabi Kahramanmaraş Sütçü imam üniversitesimizin milli ve manevi hassasiyeti olan  Rektörü Prof.Dr.Niyazi Can ve ekibinin merhum Sütçü İmam'ın medfun olduğu Bektutiye camiindeki ve mezarı başındaki Kur'anlı,dualı ve ikramlı anma programlarını takdirle karşıladığımızı ifade etmeden geçemeyeceğim,başta sayın Rektörümüz olmak üzere yardımcılarına ve emeği geçen ve katılan herkese teşekkür ediyoruz. 

Burada mazeret üreten  bazılarının aklına şu soru akla gelebilir,ne var bunda canım üniversitenin anması kadar doğal ne olabilir diye,onada cevabım şudur "bu memlekette üniversitenin adının sütçü imam olmasından utanan rektörler ve sözde aydınlar(!)'da olmadımı,onlar anmayınca kimse niye anmadı diyemedi ,ama bugün üniversitesinin adından utanan değil gurur duyan memleket evladı bir rektör göreve gelmiş ve anma programını en üst seviyede yapmış,elbette alkışlıyoruz ve teşekkür ediyoruz.

Yerel siyasilerimizi adaylık telaşında olarak kabul edelim,sahi bu kentin bürokrasisi nerede idi.

Cumartesi-pazar'a denk gelirse anma törenleri yapılmaz diye bir kuralmı vardı,haydi kural yoktu onuda kabul edelim,Allah rızası için tarihe ve kahramanlarımıza vefa ve mezarı başında bir fatiha damı okunamazdı.

Bu memlekette artık herkesin Allah rızası ve vefa duygusu ile kahramanlarını anması ve yaad etmesi gerekmektedir.

Mesela bundan sonra milli eğitim müdürlüğümuzün tavsiyesi ile okullarımız öğrencilerini,sivil toplum kuruluşlarımız üyelerini bu kahramanlarımızı ziyaret programları düzenleyebilirler.

Her şart ve ortamda milli hassasiyetlerimizin göz önünde bulundurulmasını bekliyorum ve son söz olarak diyorumki ; tarihine ve geçmişine sahip çıkamayanlar asla güvenli bir gelecek inşaa edemezler.

Bu yazıyı içimden geldiği gibi yazdım,üzüldüğüm için yazdım,toplumumuzu ve yönetenlerimizi orada görmek istediğim için yazdım.

Haa sizlerde aman canım sende,sen yazarsın sen okursun da diyebilirsiniz,ancak bu ifade sadece sizin kendinizi teselli ifadeleriniz olabilir.

Onun için ben toplumu idare eden herkesi tarihe ve kahramanlarımıza  karşı vicdanları ile başbaşa bırakıyor,saygılar sunuyorum.


GSM :0533 960 36 46

E-Mail :[email protected]

[email protected]

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • tamer bekciogullri
  1 yıl önce
  Bu hassasiyeniz ve elestiriniz bazi kişi kurum ve kuruluşlarımızı milli ve manevi olan değerlerimizin anılmasına ve hatırlanmasına sebep olacaktır, teşeteşekkür ediyorum.
 • Birsen Türkmen
  1 yıl önce
  Bu gibi meselelerde hele memleket ve kahraman insanlarımızı anmak duyarlılık ister her kişi değil er kişi işidir.Rektörümüzede içten saygılarımı sunarım bir vatandaş olarak örnek olmuştur halka sizide yürekten kutlarım üstad elinize yüreğinize sağlık.

Son Yazılar