UYUŞTURUCU GENÇLERİMİZİ BİZDEN ALMADAN
Abdurrahman AKBABA

Abdurrahman AKBABA

UYUŞTURUCU GENÇLERİMİZİ BİZDEN ALMADAN

28 Kasım 2018 - 21:32 - Güncelleme: 29 Kasım 2018 - 22:16

UYUŞTURUCU GENÇLERİMİZİ BİZDEN ALMADAN..

Geçtiğimiz günlerde bir çok kurum ve kuruluşun katkısı ile Uyuşturucu ile mücadele derneğinin düzenlendiği Kültür park'taki bilgilendirme toplantısına dernek başkanı Mehmet Hacıbebekoğlu tarafından davet edildim ve katıldım.

Burada çok alanında gerçek anlamda uzmanlarımızı dinleme fırsatım oldu.

İlimizde uyuşturucu illetinin  kullanımı ile ilgili olarak çoğunu ilk defa duyduğum  genel bilgilere sahip oldum.

Tabi salona yeterli katılım olmayınca bu kadar kıymetli bilgilerden başta aileler olmak üzere yeterince faydalı olunamadığını düşünüyorum.

İlimizde uyuşturucu ile mücadele derneğinin kuruluşunda sayın valimiz Vahdettin Özkan beyfendinin gayret,çaba ve katkısı çok fazla,tabi devamında yer tahsisi ve diğer katkıları ile Büyükşehir Belediyesi Başkanı Fatih Mehmet Erkoç ile  sağlık il müdürlüğünün desteklerini yakinen biliyorum ve hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. 

Ancak bu toplantıda gördüğüm ve gündeme en çok gelen okullarımızın yöneticilerinin ve rehber öğretmenlerinin katılmaması idi.

Şöyleki bazı veliler uzman polis memurunun sunumu esnasında  okullardaki konu ile ilgili olası bazı durumlardan şikayetçi olup bazı örnekler verdiler,tabi haklı  olarak özele daha sonra girmek üzere,inşaallah görüşmeler sonunda tedbirler alınmış veya alınacaktır.

Burdan başta sayın valimizin uygun görmesi ve olurları ile  bu derneğimizin etkinliklerine çocuklarımız ve halkımızla ilgili kurumların etkili,yetkili ve ilgililerinin mutlaka katılımlarının gerekli tedbirlerin alınması hususunda yararlı olacağını düşünüyorum ve kendilerine bunu arz ediyorum.

Uzmanlarımızdan dinlediģim kadarı ile ilimizdeki yavrularımız bu konuda büyük bir tehlike ile karşı karşıya,uyuşturucu insanlarımızı ve yavrularımızı pençesine alıp ailelerden  koparmadan tedbirler ivedi olarak alınmadır.

Kentin evladı ve yazarı olarak tehlikenin kapımızda olduğunu görmemiz gerekiyor,uyuşturucu gençlerimizi bizden almadan bizim devlet ve millet olarak tedbirimizi almamız gerekiyor diyorum ve bu yazıyı yazmayı kendime bir borç ve görev sayıyorum.

Kıt imkanlarla uyuşturucu ile mücadele vermeye gayret eden uyuşturucu ile mücadele  derneğimizin çalışmalarında destek olmalı ve bu derneği daha aktif hale getirmeliyiz.

Yarın çok geç olmadan sayın valimiz,milletvekillerimiz,siyasilerimiz,ilgili kurum ve kuruluşlarımız,sivil toplum kuruluşlarımız ile ailelerimiz  bugünden başlayarak hepimiz yetkimiz ve göreviz ne ise üzerimize düşen görevi fazlasıyla yapmalıyız.


Çünkü bu iş geleceğimizin kurtarılması ve kaybolmaması noktasında vebaldir.

Yeni bir yazı ve konuda görüşmek ümidi ile...

GSM :0533 960 36 46

E-Mail :[email protected]

[email protected]

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • Sedat Uyar
  1 yıl önce
  Saygı değer Kardeşim uyuşturu tüm dünyanın ortak sorunu lakin haksız ve kolay para kazanmak adına illegal örgütlerin desteği ile tüm dünya insanlığı zehirleniyor çözüm olarak aile ve eğitim şart diyorum yüreğine sağlık
 • Birsen Türkmen
  1 yıl önce
  Anneler diyorum komşu çayın da kahveye zaman ayırırken birazda çocuklarınıza ayırın lütfen.Ben ilgileniyorum çocuğumla diyerek eline kalem kağıt telefon vermek değil, tut elinden bir spor veya bir musiki cemiyetine olmazsa bir resim kurslarina vs.bunlar okullarımızda da mevcut durumum yok diye çocukları başıboş bırakmayınız hem çocukların öz güvenleri artar bu etkinliklerde hemde bir sevilen bir birey oldukları için mutlu olurlar yanlış arkadaş ve uyuşturucu illetiylede tanışmamış olurlar.O zaman kıymetli yazarımızın demek isteği konuya parmak basmalıyız hep beraber devlet millet çocuklarımıza elele gelecek nesillerimiz için sahip çıkmalıyız.En büyük görev anne baba ve egitimcilerimize düşüyor.Sayın Abdurrahman Akbabaya burdan teşekür ederim kanayan yarayı ele almış burdan ben herkesi bende varım burda diyerek gençlerimiz için duyarlı olmaya davet ediyorum.Sayın yazarımız kaleminiz varolsun elinize yüreğinize sağlık saygılar.
 • Vedat DİŞBUDAK
  1 yıl önce
  Dillerinize yüreğinize ve kaleminize sağlık müdürüm Herkes şunu çok iyi bilmelidirki Bu illet ülkemiz için terörden daha tehlikelidir Bu Yüce TÜRK MİLLETİNİN NESLİNE yapılmış bir saldırıdır Bunu çok iyi bilmeli ve görmelidir

Son Yazılar