YAPILANLARA ELEŞTİRİ,TENKİT,TEŞEKKÜR VE TAKDİR.
Abdurrahman AKBABA

Abdurrahman AKBABA

YAPILANLARA ELEŞTİRİ,TENKİT,TEŞEKKÜR VE TAKDİR.

19 Aralık 2017 - 15:30

YAPILANLARA ELEŞTİRİ,TENKİT,TEŞEKKÜR VE TAKDİR.

 

Kıymetli okurlarım bu hafta yapılanları takdir etmeyip her zaman eleştirenlere karşı küçük bir serzenişim olacaktır.

 

İlimizde yatırım,hizmet ve etkinlik kimden gelirse gelsin takdir etmesini ve teşekkür etmesini becermemiz gerekiyor,teşekkür etmiyorsak bile en azından acımasızca eleştiri yapmamalıyız.

 

Belediyeler bir hizmet yapar eleştiririz,siyasetçiler çalışmalar yapar eleştiririz,iktidar ve milletvekilleri hizmetlere vesile olur eleştiririz,ilimizde bin’den fazla sivil toplum kuruluşu var etkinlik,çalışma  ve proje üreten sınırlı sayıda STK var onları eleştiririz.

 

Tüm bu güzellikleri yapan kişi ve kurumların yaptıklarını yerden yere vurarak,acımasızca eleştirerek heyecan ve çalışma şevklerini kırmaya hakkımız yok diye düşünüyorum.

 

Elimize kalem aldığımızda ve bulunduğumuz ortamlarda eleştiri,tenkit parasız ve Maraş tabiri ile beleş diye hiçbir şeyden geri kalmıyoruz ve acımasızca eleştiri yapıyoruz.

 

Halbuki toplum olarak kaybettiğimiz en önemli özelliklerimizden biri olan Empati yani kendimizi eleştirdiğimiz insanların yada kurumların yerine koysak aynı şeyleri yazabilecekmiyiz yada konuşabilecekmiyiz,elbette hayır yazamayız ve konuşamayız,o halde neden bunları yapıyoruz.

 

Dostane tavsiyem kurumlardan ve kişilerden bazı beklentilerimiz olabilir,bu beklentimiz  gerçekleşmemişte olabilir,o kurum ve kişi’yi sevmiyor da olabiliriz amma tüm kişisel beklentiler aleyhte konuşmayı ve yazmayı gerektirmez.

 

Bu tür davranışlarla kişi ve kurumları yıpratma yerine pozitif katkıda bulunmaya gayret edelim varsa bir eksiklik katkı sunarak tamamlamaya çalışalım.

 

Bu siyasetçiler bizim,bu kurum ve kuruluşlar bizim,bu milletvekilleri bizim,bu partiler bizim,bu belediyeler bizim,bu Sivil toplum kuruluşları bizim,kısacası bu şehir hepimizin.

 

GSM :0505 221 01 75 -0533 960 36 46

E-Mail :[email protected]

[email protected]

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar