YOĞUN SEÇİM GÜNDEMİ VE PARTİLERİN ÇALIŞMALARI
Abdurrahman AKBABA

Abdurrahman AKBABA

YOĞUN SEÇİM GÜNDEMİ VE PARTİLERİN ÇALIŞMALARI

31 Mayıs 2018 - 21:36

YOĞUN SEÇİM GÜNDEMİ VE PARTİLERİN ÇALIŞMALARI

 

Ülkemizde olduğu gibi ilimizde de gündem seçim, nereye gitseniz ilgili - ilgisiz her vatandaşın gündeminde aday listelerinin değerlendirilmesi ve hemen ikinci soru hangi parti kaç vekil çıkarır sorusu.

 

Tabi genel bir değerlendirme olarak partilerin aday listelerine baktığımızda işte bunlar tabanın beklentisidir diyemeyiz, listelerde  genel başkanların, genel merkezlerin ve onlara yakın olanların ağırlığı görülüyor.

 

Siyasi partilerimizde listelerde Ankara’nın ağırlığı böyle devam ederse benim düşüncem partiler önümüzdeki zamanlarda teşkilatlarda görev alacak insan bulamayabilir.

 

Teşkilatların yükünü alanlar genel merkezlerin adayı olan emanetlerini seçtirmek için ne kadar içten ve samimi olarak çalışırlar onun takdirini de kamuoyuna bırakıyorum.

 

SAYIN MAHİR ÜNAL’IN BASIN BULUŞMASI

 

Geçtiğimiz hafta içerisinde 64.hükümet Kültür ve Turizm bakanı ve Ak Parti genel başkan yardımcısı Mahir Ünal ilimizde basın mensupları ile sahur programında buluşarak gündeme dair istişare toplantısı gerçekleştirdi.

 

Basının büyük ilgi gösterdiği ve son derece samimi bir ortamda basının sorularını aynı içtenlik ve samimiyetle cevaplayan Bakan  Ünal basının talep ve beklentilerini de dinledi, yaptığı açıklamalarla da gündemdeki yerini aldı.

 

PARTİLER TEŞKİLAT ZİYARETLERİNİ ÇALIŞMADAN SAYMAMALI

 

Siyasi partilerin çok kısa zaman dilimine sıkıştırılan bu seçimde çok daha fazla çalışmaları ve kamuoyunda fazla tanınmayan adayları için çok ama daha çok çalışmaları gerekiyor diye düşünüyorum.

 

Bu çerçevede tüm partilerimize bir çağrım olacaktır, il merkezlerinden çıkan partilerin aday ve parti yetkilileri  ilçe teşkilatları ve belediyelere uğramayı ve oralardan sosyal medya üzerinden yayınlamalarını kusura bakmasınlar ama çalışmadan saymamalıdırlar, takdir edersiniz ki  onlar zaten kendi seçmenleri ve teşkilatlarıdır.

 

Yeni sistemde hiçbir oyun dahi boşa gitmediği ve baraj sorunu yaşanılmayacağı ittifaklar döneminde partiler kendi oylarını koruma yerine yeni oylar kazandırma çalışmaları yapmalıdır.

 

Seçimlerin şehrimizde tatlı bir rekabet ve kardeşlik hukuku içerisinde gerçekleşmesi dileği ile adaylarımıza ve partilerimize başarılar diliyorum.

 

GSM :0533 960 36 46

E-Mail :[email protected] - [email protected]

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar