KAHRAMANMARAŞ'TA HERKES BİLMEDİĞİ KURUM VE...
Abdurrahman AKBABA

Abdurrahman AKBABA

KAHRAMANMARAŞ'TA HERKES BİLMEDİĞİ KURUM VE KİŞİLERİ DİZAYN ETMEYE ÇALIŞIYOR.KANBUR VE MADO AİLESİ,TÜRKOĞLU'NDA BAŞHEKİM GÜL VE MÜDÜR DENİZ FARKI

03 Nisan 2018 - 20:01 - Güncelleme: 03 Nisan 2018 - 20:28

KAHRAMANMARAŞ'TA HERKES BİLMEDİĞİ KURUM VE KİŞİLERİ DİZAYN ETMEYE ÇALIŞIYOR

Bu memleketin en şanssız tarafı herkes kendi işinin dışında her işi en iyi biliyor,bilmediğini en iyi biliyormuşçasına dizayn etmeye çalışıyor ve tabiri caizse zaman zamanda haddini aşıyor ve işi haysiyet cellatlığına kadar götürüyor.

Bu memleket öyle bir hale geldi ki siyasetçiye,belediye başkanına,sanayiciye,oda başkanına, amire,memura,odalara,esnaflara hep bir başkası ayar vermeye çalışıyor,

Siyasetçi halktan yada delegeden oy almış seçilmiş,yok efendim öyle değil şöyle,efendim deyip başlıyoruz,bırakalım kardeşim herkes aldığı yetkinin kullanımını kendisi yapsın.Yönetimini,yürütmesini kendi belirlesin.

Sanayici yüzlerce insana ekmek kapısı olur,istihdam sağlar,milyonlara hükmeder ama onlara aklı bir başkası vermeye çalışır,efendim şöyle olsa daha iyi olur,oda seçimlerinde falan seçilse şöyle olur,falan seçilmezse böyle olur,ha birde dizayn dedik ya dediği adam seçilirse çok iyi olurmuş olmazsa ‘yandı gülüm keten helvası’ başlıyor tabi ki haysiyet cellatlığı.

Belediye Başkanı seçilmiş,yetki almış ve başlıyor projelerini uygulamaya vay efendim o öyle değil şöyle,fırsat verin çalışmalarını yapsınlar onların karne dönemi sandık,sandıkta millete versinler hesabını.

Bir yatırımcı yatırım yapıyor başlıyorlar yerini,şeklini içeriğini eleştirmeye,ya Allah aşkına adam bunu yaparken bir alt yapı çalışması yapmıştır,yapmayın Allah aşkına.

Tabiki sorarlar,istişare ederler o ayrı onu da olumlu yada olumsuz yönde cevaplandırır,fikirlerinizi beyan edersiniz,

Her zaman her yerde demokrasi kültüründe kabul etmeliyiz ki eleştiri olmalı ama haysiyet cellatlığı asla olmamalıdır.

Acizane tavsiyem ne yapıyorsak yapalım ama en iyisini yapalım,eleştirirken dahi insaftan ve vicdandan şaşmayalım.Bilmediğimiz konularda asla hüküm sahibi olmayalım.

MADO VE KANBUR AİLESİ GURURUMUZ OLDULAR

Geçtiğimiz günlerde KANBUR ailesinin dünya markası yaptığı MADO tarafından Travelexpo 3. Uluslararası Turizm Fuarı ve Gastronomi Zirvesi'nde 515 kilo gramlık baklavanın özel fırında pişirilmesiyle "Guinness Dünyanın En Büyük Baklava Rekoru" kırıldı.

Bu rekor dev fırında yapılan baklava 2.5 metre genişliğinde, 7 metre uzunluğunda ve 11 bin 800 dilimden oluşmakta idi.

MADO Ailesi olarak her zaman heryerde takdir ettiğimiz Mehmet,Atilla ve Erdal Kanbur kardeşler bu rekorun haklı onurunu ve gururunu Mado Evi’nde düzenledikleri toplantı ile tüm Kahramanmaraş adına basınla bir araya gelerek paylaştılar.

Kahramanmaraş’ı her zaman üst kılasmana taşıyan MADO ailesinin bu paylaşımdaki bu heyecanı ve sevinci gözlerinden okunuyordu.

Bizde şehrimiz adına bu güzelliği ve gururu bizlere yaşatan KANBUR ailesi  ve MADO’ya teşekkür ediyoruz.

TÜRKOĞLU HASTANE İNŞAATINDA DUYGULANDIRAN DAVRANIŞ.

Türkoğlu ilçesi ziyaretimde İnşaatı devam eden Türkoğlu Devlet Hastanesine uğradım.

 Kaymakamlık bünyesinde altı yıl birlikte mesai yaptığım  sonrasında ise  Türkoğlu Dr.Kemali Bayazıt Fizik Tedavi hastanesine müdür olarak atanan Fatih Deniz ve ekibini hastane inşaatının eksiklerini tamamlamak için büyük bir gayret içerisinde görmek şahsımı hem duygulandırdı hem de onları böylesine gayretli ve hizmet aşkı ile görmek beni mutlu etti.

Fatih Deniz Müdürümle hastaneyi gezerken aynı heyecanı yaşadığına tanık olduğum Başhekim Uzm.Dr. Ahmet Bora Gül’ü de orada görmek burada başarı kaçınılmaz kanaatini bende güçlendirdi.

Çünkü bu hastanede  başarının anahtarı olan heyecan,sahiplenme ve birlikte hareket etme duygusu hakimdi.

Burada bu yazıyı yazmak gazeteci olarak hakkın teslimi noktasında görevim, hem de olumlu örneklerin verilmesi toplum yararına bir güzel emsal olarak önemli idi.

Hastane Başhekimimiz Uzm.Dr.Ahmet Bora Gül  ve Hastane Müdürümüz Fatih Deniz ve çalışma arkadaşlarını tebrik ediyor,başarılı çalışmalarının devamını diliyorum.

Bu haftalıkta bu kadar,haftaya görüşmek ümidi ile…

GSM :0533 960 36 46 

E-Mail :[email protected] - akbaba[email protected]

YORUMLAR

 • 4 Yorum
 • Erdal Denge
  2 yıl önce
  Toplumsal olaylari tahlil etme becerisi sosyla duyarlılığı olan sizlere güzel insanlarlari bizlere daha iyi tanıttığınız için Teşekkürler .
 • Mustafa AKCA
  2 yıl önce
  Gerçekten çok güzel bir çalışma.Bizim müzmin bir hastalığımız afedersiniz "Her şeye maydanoz olmak" çalışmalarınız için teşekkür ederim. Atalarımız "MARİFET İLTİFATA TABİDİR" demişlerdir. saygılar sunarım. Mali Müşavir Mustafa AKCA
 • Emir cetinkaya
  2 yıl önce
  Kaleminize sağlık güzel tespitler ve hakkın teslimi olmuş
 • Birsen Türkmen
  2 yıl önce
  Günaydın efendim. Çok güzel bir konuyu ele almışsınız değerlendirmenizde müteşekkirim.İsmi geçen hemşehrilerimide yapmış oldukları işleri ve etkinliklerinden dolayı kutlar başarılarının devamını dilerim. Şehrim adına.Duyarlılığınız içinde Bölge Gazetesi olarak sizlere teşekkür ederim.Sağlıcakla kalınız.

Son Yazılar