ADAY ADAYLARINI SEÇERKEN NELERE DİKKAT EDİYORUZ
Adem ÇETİNKAYA

Adem ÇETİNKAYA

ADAY ADAYLARINI SEÇERKEN NELERE DİKKAT EDİYORUZ

02 Mayıs 2018 - 10:04 - Güncelleme: 12 Mayıs 2018 - 23:30

ADAY ADAYLARINI SEÇERKEN NELERE DİKKAT EDİYORUZ


Değerli okuyucularım; 
24 Haziran seçimleri yaklaşırken, şehrimizde de aday adayları başvurularını yapmaya devam ediyorlar.

Ama görüyoruz ki yaklaşık yüzün üzerinde aday adayı olan iktidar partisi bu secimde istediği sonuca ulaşamadı. Şaştığım nokta şu ki; niçin iktidar partisinin aday adayları takip ediliyor?


Diğer partilere mensup aday adayları başka memleketin insanımı?

Neden bakmıyoruz, ardından konuştuğumuz laf şu: “Reis’e oy vereceğiz, ama vekillikte muhalefete oy kullanacağız! 


Doğru… 
Demokratik bir ülke Türkiye’de, en doğal haklarımızdan biri elbette başka partilerin vekilleri kriterlerimize uyuyorsa değerlendirilmesi lazım. Onlar da akşam-sabah beraber çay içtiğimiz, oturup yemek ediğimiz dostlardır. 
En çok üzüldüğüm bir nokta, bir arkadaşımız haber yapmış “Meral Akşener şehrimize gelecek” diye… Gazeteci tüm haberleri yapmakla mükelleftir. Takdir ediyorum. Altındaki yorumlar içler acısı! “Meral Akşener şehrimize gelemez, gelse de mitingine gidecek hain yoktur Maraş’ta…” 


Kardeşim; kusura bakma onlar bu şehrin insanları! Sonuçta herkes akraba, arkadaş, belki de emmim dayındır ve sen hain kelimesini söyleyerek belki de iktidara en büyük darbeyi vuruyorsun. Farkında mısın; her partide gerçekten güzel aday adayları var, hepsinin Allah yar ve yardımcısı olsun yollarını açık eylesin. 


Şu meseleye de dokunmadan geçemeyeceğim: 
Pazar günü STK’lar olarak gerçekleştirdiğimiz “Süleymanlı’da Asılsız Ermeni İddialarını Kınama Programı”nda geçen yıl olduğu gibi bu sefer de siyasiler sınıfta kaldı. Bir tek CHP STK'lardan sorumlu il başkan yardımcısı,İl kadın kolları başkanı   ve gençlik kolları başkanı ile Ak parti aday adayı Abdullah Kaçmaz ve Türkoğlu Ak Parti İlçe Kadın kolları ve teşkilatı dışında kimse yoktu. 
Gelen misafirlerimize gönülden teşekkür ediyorum.


Sanırım o gün şehrimize Ak Parti Seçim Otobüsü gelmiş! Sanırım Süleymanlı programından daha önemli idi. 


Şimdi tüm partilerin aday adaylarına sesleniyorum: STK’lar ve halk Süleymanlı’da da iken siz neredeydiniz?
Ecdadımızın hatırı yoksa, aday adaylığınızın da mı hatırı yoktu?

Sevgiyle dostça hoşçakalın…

E-Mail: [email protected]

GSM: 05432619181

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Hacı kurtuluş ARSLAN
    2 yıl önce
    Her zaman olduğu gibi, seçim atmosferini bu günde aynı atmosferi tüm Türkiye ve kahramanmaraş\'ta yaşıyor ! Bu günler sayılı günlerdir, kimse kimsenin kalbini ve gönlünü kırması gerekmezken bugün geldiğimiz nokta seçim öncesi bu durumlar biz seçmenleri derinden üzmüştür, işte ülkenin ve kahramanmaraş\'in içler acısı durumu... Bu yarayı kanser olmadan tedavi etmek gerektiğine inanıyorum, geleceğimiz için.

Son Yazılar