BU İNAT NE DİYE
Adem ÇETİNKAYA

Adem ÇETİNKAYA

BU İNAT NE DİYE

11 Nisan 2020 - 15:27 - Güncelleme: 11 Nisan 2020 - 15:41

BU İNAT NE DİYE


Merhaba sevgili okurlarım sizlerle olmak sizlerin sağlıklı olduğunu bilmek bizim için en güzel sevinç en güzel duygudur. 
                       Hepimizin isteği degilmi , işimize düzenli gitmek,bahar havasında piknik yapmak, çocuklarımızla güzel anlar yaşamak, büyüklerimizle camilerimiz de namazlarımızı eda etmek her şey den ötesi ramazanı şerifi tam anlamıyla yasamak ,evet eminimki hepimizin arzusu bunlar. 


Peki bu inadımız ne diye devletimiz büyüklerimiz ve gençlerimizin sokağa çıkmasını yasakladı. Sanki kıyamet koptu.

Arkadaslar Dünya da bir çok devlet helak oldu ,sokağa çıkanların halini görüyoruz,cesetler sıralanmış ölenlerimizin acısını paylaşamıyoruz, dünya sıkıntı içinde ve bizim bazı büyüklerimiz kendiler çarşıya pazara inadına giderken yanında çocukları götürüyorlar, yazık degilmi amca sana yazık değilmi kardeşime;


 Lütfen yapmayın yapmayın ki güzel günleri beraber görelim arzuladığımız sevgilere coşkulara kavuşalım.

Devlet yasak koyuyorsa bizim için yoksa sen ölmüşsün devletin umrunda olmaz devlet sana yardımcı olmak için elinden geleni yaparken biz ölmek için elimizden geleni yapıyoruz hepimiz görüyoruz ki insanlık ölüyor yazık değil mi ?

 Sağlık çalışanlarımız başta olmak üzere polislerimiz ,askerlerimiz ,zabıtalarımız ,muhtarlarımız ,kendilerini riske atarak canla başla bu virüsle savaşıyorlar.

Biz ne yapıyoruz hem yasaklı olarak sokağa çıkıyoruz, hemde uyaran polisimize laf söylüyoruz ceza yersek kıyamet koparıyoruz. 

Hele yasak başlayacak dendiği andan itibaren şehrimizde ve ülkemizdeki kargaşayı,marketlere,bakkallara ve fırınlara anlamsızca akın edilmesi mücadele edilen koronaya adeta davetiye çıkarmaktan başka bir şey değilfi.

İki günlük yasak için bunları yapan toplumumuzu,uzun vadeli yasaklarda hayal bile edemiyorum.


 Unutmayın ve kendinizi düşünmüyorsanız bile insanlığı düşünmek zorundayı,vr yine unutmayın ki o çocuklar sade sizin değil devletimizin ,Türkiyemizin dünyanın çocukları senin inadın yüzüne tek bir yavrumuzu kardeşimizi büyüğümüzü kaybetmek istemiyoruz. 

 Haydi Türkiyem inadı bırakalım sevgiyle sağlıkla evde kalalım.    


 Türkiyem yaşasın ,dünya yaşasın ,güzel günler görelim inşaallah. 

 

GSM :05311041209

E-Mail [email protected]

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Akif kiraz
    3 ay önce
    Bu kadar uzun yazma, kısa ve öz yaz benim işim var,bu kadar yazıyı okuyacak kadar zamanım yok Adem bey

Son Yazılar