KERAMET BAŞKANDA MI?
Adem ÇETİNKAYA

Adem ÇETİNKAYA

KERAMET BAŞKANDA MI?

19 Kasım 2016 - 17:56 - Güncelleme: 19 Kasım 2016 - 23:37

KERAMET BAŞKANDA MI?

 

Yazıma başlarken, güzel olan her şeye teşekkür etmeyi seviyorum.Çünkü teşekkür etmesini bilmeyen,eleştirmesini de bilemez.Belediye başkanlarımız zaman zaman mahallelerimizde kahvaltı ve yemek programları yapıyorlar. Halk ile iç içe olabilmek için gerçekten takdire şayan şeyler tebrik ediyoruz başkanlarımızı.

 

Amma velakin şaşıyorum. Belediye başkanlarımız programları, vatandaşla beraber olmak için, onlarla ilgilenmek, onların sorunlarını dinlemek için düzenliyorlar. Onların o kahvaltı ve yemek programlarına ihtiyacı olmadığını çok iyi biliyorlar.

 

Gel görelim ki bizim encümenlerimiz, yönetim kurulu üyelerimiz, partili arkadaşlar, başkanlarımızın masasında yer almak için adeta yarışıyorlar.Her zaman olduğu gibi vatandaşımız yine geri planda kalıyor, sesi çıkmıyor,soruları soramadığı gibi dilek ve istekleri kursağında kalıyor.

 

Oysa bu söz ettiğimiz arkadaşlar sürekli başkanlarımızla beraber olma imkanına sahip. İstediği gibi görüşüyorlar.

Aklıma şu soru geliyor:

 

Başkana yakın olunca siyasette değer artıyormu ve encümen olmak için, yönetime girmek için keramet başkanda mı?

 

Ama encümenlerimiz halkın içine dağılsa her masaya bir kişi otursa, kahvaltı veya yemek yerken onları dinlese, sonra söz alıp başkanım benim yanımda oturan arkadaşlarımızın şu sorunları var şu şekilde bir yol izleyip sorunları halledip size bilgilerini sunacağım diye konuşsa emin olun ilk teşekkürü ben edeceğim.  Bir dahi sefere görev alması için dua edeceğim.

 

Çünkü keramet başkanda olmamalı… Çalışmada güzel siyaset yapmada vatandaş ile birlikte olmada olmalı diyorum.

 

Unutmadan yaşadığım bir konuyu da aktarmadan geçemeyeceğim.Oldu ya bir zaman vatandaşımızın biri bir söz aldı başkanımıza bir soru sordu.Sağolsun bir partili mi bilmem gözde olmak isteyen bir arkadaşımız başkana fırsat vermeden acele cevap verdi.

 

Kardeşim o soru başkana soruluyor,vatandaşımız o söylediğin cevabı zaten biliyor. Niçin araya giriyorsun, neden vatandaşın kalbini kırıyorsun bİr türlü anlam veremiyorum?

 

Siz değerli dostlarla kısaca yaşadığım ve olmasını düşündüğüm olayları paylaşmaya çalıştım.

 

Takdir sizlerin

 

Sevği ile dostça,hoşçakalın

 

Son Yazılar