MUHTARLIK KALDIRILSIN DİYENLERE CEVAP
Adem ÇETİNKAYA

Adem ÇETİNKAYA

MUHTARLIK KALDIRILSIN DİYENLERE CEVAP

07 Nisan 2020 - 19:08 - Güncelleme: 07 Nisan 2020 - 23:07

MUHTARLIK KALDIRILSIN DİYENLERE CEVAP

Dünyayı saran korona denen virüs belasını atlatmak için dünya da olduğu gibi ülkemiz de de huammalı bir çalışma, devletimiz ve milletimiz adeta seferberlik halinde.

Virüsün ülkemize adım attığı ilk günden beri sürekli bir telaşa düşen devlet birimlerimizin yanında demokrasinin temel taşı olan muhtarlarımızın adeta uykusu kalmadı.

Kendilerini bu millete adayan muhtarlarımız günlük iki defa mesaj atarak emniyet güçlerimizle, valilik ,kaymakamlık, belediyeler ve kurumlar olmak üzere mesai kavramını günün yirmi dört saati haline getiren muhtarlarımız uykuyu yitirdiler. 

Diyebilirsiniz ki görev almasaydı;öyle değil işte onların bakmakla yükümlü olduğu ailesi bu virüsten korumakla yükümlü olduğu çocukları var.

Gece gündüz yaşlıların maaşlarını dağıtmak için kolluk kuvvetleriyle, kurumlarla adeta ev ev gezerek hasta demeden acaba bize de bulaşır mı demeden koşturuyorlar.

 Bunun yanı sıra devletin, kurumların ve kuruluşların yardım erzaklarını ivedi bir şekilde dağıtırken yardım sever iş adamlarımızın gönderdikleri paketleri de ivedikle kendi tuttukları araçlarla ihtiyaç sahiplerine teslim ediyorlar. 

Binlerce insana yardımlar kime veriliyor, izahını hem yüz yüze hemde telefonda saatlerce bıkmadan kimsenin gönlünü kırmadan anlatırken sanki kulakları patlıyor dilleri kuruyor.

Bunu bir ,iki saat muhtar arkadaşların yanında kalırsanız anlarsınız mübalağa etmediğimi.

Bazısı evde çayım bitti der, bazısı tüp bitti der,bazısı marketten alış veriş ister,utanır tabiki bazı büyüklerimiz para yok demeye, muhtarlarımız anlar, anlaşıldı amca, teyze derler kapatırlar telefonu , elinde işe ara verir,temin eder gönderir veya götürür dualar eksik olmaz,olmaz da inşallah .

Tabi ki görevini tam anlamıyla yapmayan muhtar da var ise Allaha havale ederiz.


 Öncelikle bu belanın tüm insanlığın üzerinden gitmesini temenni eder ,sağlık görevlilerimizin, polislerimizin, askerlerimizin ve muhtarlarımızın  rabbim yardımcısı olsun der dualar etmenizi bekleriz.

Şimdi soruyorum muhtarlık kalksınmı ?

Ben buradan devletimizin en kolay ulaştığımız ilk kapısı kapanmamalı ve kalkmamalı dediğinizi duyar gibiyim,öyle değilmi.

Sevgiyle, dostça ,sağlıkla kalın.

 

GSM :05311041209

E-Mail : [email protected]

 

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • Orhan muhtar
  2 ay önce
  Kalemine yüreğine sağlık,
 • Mustafa Erbas
  2 ay önce
  Bürokrasinin Demokrası in ilk basamağını oluşturan Muhtarlık 186 yıldır var olan bir kuruluştur. Mahallesi'nde, kôyünde olup biteni en iyi bilendir.ôdenekler artınca kalitede düşme yaşandı,yeniden düzenlemeye ihtiyaç var,seçim birlesik resimli oy pusulası olmalı bir ay önce seçim kuruluna müracaat yapmalı vs düzenlemeler yapılmalı.
 • Ökkeş Gül
  3 ay önce
  Diline ve kalemine sağlık.

Son Yazılar