SEVĞİ YARDIM MUHABBET ELBETTE DEVLETİMİZ DEKİ İYİ NİYET
Adem ÇETİNKAYA

Adem ÇETİNKAYA

SEVĞİ YARDIM MUHABBET ELBETTE DEVLETİMİZ DEKİ İYİ NİYET

18 Mart 2017 - 18:51

 

SEVĞİ YARDIM MUHABBET ELBETTE DEVLETİMİZ DEKİ İYİ NİYET

 

Yazıma başlarken, devletimizin gerçekten milletimiz için güzel projelerini görmemenin mümkün olmadığını belirtmek isterim.

 

Her zaman güzel olan şeye teşekkür ediyor, yanlışları eleştiriyoruz.

 

Devletimiz süt parası, bakıcı maaşı diyor veriyor, tarla parası diyor veriyor, bir çok proje dahilinde köylerimize damızlık inek gibi v.s. çeşitli şeyleri halkımıza sunuyor.

 

Elbette bu tür projelerden ekmek yiyen, değerlendiren bir çok insanımız var. Ama gel görelim inekleri aldığı gün satıp paraya çeviren ev hanesine bir kuruşluk faydası olmayanlar var.

 

Bunları çok açık ve net görüyoruz.

 

Yine devletimiz yeni doğan çocuklara yardımlar yapıyor. Gerçekten sevindirici şeyler, teşekkür ediyoruz. Hasta bakıcı maaşı veriyor bir çok insanımız bunu hastasına gider olarak kullanıyor, ihtiyaçlarını karşılıyor. Ama hastaya bakmakla yükümlü olmasını bırakın, devletten aldığını meteliğini hasta için harcamayanlar da var.

Bunlarıda görüyoruz.

 

Gelelim esas konuya:

Dedeler torunlarına baksın diye maaş…

Lütfen yüce devletim; Allah için çok iyi niyetlisin, ama dede torun arasına para girmesin. Yarın o dedenin kıymeti kalmaz. Torun beni para için büyüttün der. Aileler arasında sevği ve muhabbetin bitmesine sebeb olur. Çünkü günümüz gençliği öyle bir yetişiyor ki; sevğiyi, saygıyı, muhabbeti arar olduk, Her şey para değil.

Bırakalım dedeler torununu severek büyütsün. Oynayarak, coşarak büyütsün.

Niye mi?

Dul bayanlar babasının, yada annesinin emekli maaşından yararlanıyor. Adam evliyken resmen o maaşdan almak için resmi olarak eşinden ayrılıyor, gayri resmi evli yaşıyor. Adam hem çalışıyor hem işsizlik maaşı alıyor. Belediyeden yardım almak için sigortasız çalışıyor.

Devletimiz gerçekten güzel ve iyi niyetli ama suistimaller çok lütfen takip edilsin diyorum.

Sevgiyle dostca hoşçakalın

Son Yazılar