SİYASET Mİ YAPIYORUZ, ADAM MI HARCIYORUZ?
Adem ÇETİNKAYA

Adem ÇETİNKAYA

SİYASET Mİ YAPIYORUZ, ADAM MI HARCIYORUZ?

20 Temmuz 2017 - 14:40

 

                                           SİYASET Mİ YAPIYORUZ, ADAM MI HARCIYORUZ?

 

 Sevgili okuyucularım; şehrimiz uzun zaman sonra bakanlık hasretini bitirmişti. Kültür Bakanlığı gibi bence küçümsenmeyecek bir bakanlık elimize geçmişti. Kısa sürse de şehrimize büyük katkıları olduğuna inanıyorum. Ve peşinden şehrimiz, siyasette tarihi bir âna şahitlik yaparak başbakan yardımcılığı aldı.

 

Benim için şehrimizin her vekili her siyasetçisi aynıdır ve kıymetlidir. Her ne kadar vekillerimizden biri vatandaşa el uzatmasa da oda kendinin utancıdır. Eleştirip de şımartmaya gerek duymuyorum.

 

 Gelelim şimdi esas meseleye:

 

 Mahir Bey bakan oldu, tüm arşivler tıklanma rekoru kırarak Mahir Bey’le olan resimler face’de twiter’da yayınlanmaya başlandı. Ve peşinden Veysi  Bey başbakan yardımcısı oldu, arşivler yine tıklanma rekoru kırdı. Mahir Bey unutuldu Veysi  Bey rekorlar kırdı.

 

Gelelim son duruma:

 

 Mahir Bey tekrar gündemde, arşivler bir kez daha tıklanma rekoru kırdı. Ve Veysi Bey unutuldu.

 

 Bunun üzerine iktidar Hükümet ya da Ak Parti Genel Merkezi baktı ki Kahramanmaraş bakan ve başbakan yardımcılığı istemiyor, “Vitrinde adamımız olsun, çalışmasına gerek yok bir resim çektirsinler yeter. Bunlar bunu istiyor.” dedi ve başbakan yardımcılığı son buldu. Kimse kusura bakmasın, bunu biz elimizle yaptık. Birini yüceltirken öbürünü yerin dibine soktuk, sahip çıkmadık.

 

Peki Veysi Bey görevden alınınca kaç kişi boykot etti?

 

Kaç kişi bu durumu eleştirdi?

 

Kaç kişi Ak Parti Genel Merkezine mesaj attı?

 

Tek derdiniz bakanla resim çektirip face’de paylaşmak mıydı? Çok yazık ettiniz bu memlekete! Siyaset yapıyoruz derken adam harcadınız.

 

Keza bakıyorum MHP İl Başkanlığı seçimi ikinci kez iptal edildi.

 

Niye bu bizim şehrimizde yaşanıyor?

 

Niçin başka iller de değil?

 

Kim buna dur diyecek veya demiyor?

 

Bu şehre sahip çıkalım! Ben şahısları eleştirmiyorum veya övmüyorum. Bu insanlar bizim, bu şehir bizim. Siyaseti düzgün yapalım, insanları harcamayalım.

 

Davalar öldü ama insanlarımızı harcamayalım

 

Dostça, hoşça sevğiyle kalın… 

Son Yazılar