TÜRKİYEM NEREYE GİDİYOR
Adem ÇETİNKAYA

Adem ÇETİNKAYA

           TÜRKİYEM NEREYE GİDİYOR

26 Ocak 2017 - 19:09

                        TÜRKİYEM NEREYE GİDİYOR

 

Daha çocuğum…

 

12 Eylül Darbesi diyorlar, kuyruklar diyorlar, Sivas Olayları diyorlar. Merak sardık nedir bunlar?, diye!

 

Bir genelkurmay başkanı memleketin Cumhurbaşkanı’nın emrinde. Ama neden hainlik düşünüyor? Ne biçim Avrupa uşağı oluyor ki bu milletin çocuklarıyla, bu millete darbe yaparak bir ülkenin başbakanını astırıyor.

 

Biri sağcı bir solcu… Bahanesi buymuş. Birçok insanı sürgün ediyor kendisine laf söylüyor diye.

 

Bir devlet bakanı uçak kazasında hayatını kaybediyor yürekler yanıyor, bir komutan suikasta kurban gidiyor ülkenin yüreği yanıyor.

 

Ülkemin başının belası Apo ülkeme iade edilecek idam kalkıyor. Cezaevleri komple boşaltılıyor. Neymiş, Avrupa böyle istiyormuş. Bir lider çıkar Kıbrıs’ı fetheder eder Avrupa kimi isterse o fethetti deniyor.

 

IMF’den para alıyoruz, her ne hikmetse gelmeden çoğunu kendilerine geri ödüyoruz. Polisin elinden silahları alıyoruz, yürüyüş yaptırıyoruz. Yazarkasaları havaya uçuruyoruz, devalüasyonları sıralıyoruz baş üstüne Avrupa diyoruz.

 

Hükümet kuruluyor, koalisyon bir başbakan istifa ediyor diğer ortağına verilmesi gerekirken görevlendirme bir milletvekiline olmayınca azınlık kurulsun diye başkasına veriliyor. Eğer o hükümet devam ederse bu ülke kalkınır diyerek 28 Şubat karşımıza geliyor.

 

Unutmadan söyleyelim: Yattığı yer nur olsun ülkemizi kalkındıran büyük Başbakan ve Cumhurbaşkanı karanlık bir ölümle Avrupa’nın işine gelmediği için Hak’ka yürüyor.

 

Gel gelelim yıllardan beri üniversite yolunda öğrencilerimizin büyük umudu olan cemaate;  Bizleri Türki Cumhuriyetler’e tanıtıyor diye sevinirken, milletin verdiği güven ve hükümetlerden aldığı destekle Amerika sevdasıyla ülkemi bir kez daha yaraladı.

 

Onca insanım, polisim, askerim şehit oldu. Yeni Sütçü İmamlar ortaya çıktı. Ömer Halis Demir ve Fethi Sekin’ler. Gazilerimiz... Halen PKK/PYD DAİŞ diyerek operasyonlara devam etmek isteyen Avrupa hiç boş durmuyor ve diyorum ki nereye gidiyor bu ülke?

 

Bir cumhurbaşkanı çıkıyor milletine güveniyor 15 Temmuz darbesini atlatıyor milli iradeyi sağlama alıyor. Aynı Cumhurbaşkanı ve iktidar başkanlık sistemi diyor, okuyoruz takip ediyoruz. Biri çıkıyor rahmetli Erbakan Türkeş başkanlık sistemini destekliyordu diyor . Bir başkası çıkıyor Erbakan ve Türkeş başkanlığı istemiyor diye bir belge sunuyor. Biri çıkıyor koalisyon demek bankaların bölüşülmesi derken kafamda şöyle bir soru canlanıyor. Peki bunu yıllardır bu millete kimse neden açıklamıyordu diyorum. Kimi evet diyor kimi hayır diyor. Kimi hiç hükümetin yanında olmazken son zamanda birbirine sarılıyor. Güzel şeyler diyoruz bunlara...

 

PKK taraftarı parti ilk defa çoğunlukla meclise girdi ve çok şükür bazıları cezaevini boyladı. İşte bunlar gibi birçok şeyler ve unutmadan söyleyelim. Yine milletimin gönlünde taht kuran bir insan helikopter kazasında gidiyor.

 

Bu ülke için taş üstüne bir taş koyan ve şehit olanları rahmetle anıyor; gazilerimize uzun ömürler diliyorum. Ülkem için her şeyin hayırlısı olsun. Birlik ve beraberliğimiz bozulmasın diyorum.

 

Sevğiyle, hoşça dostça kalın…

                 

Son Yazılar