24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ VE BAŞKAN GÜL ÇİTİL OKUR
Eylül TUTUCU

Eylül TUTUCU

EYLÜL"CE"

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ VE BAŞKAN GÜL ÇİTİL OKUR

24 Kasım 2021 - 17:21 - Güncelleme: 24 Kasım 2021 - 17:30

Bugün 24 Kasım öğretmenler günü tüm TÜRKİYE de olduğu gibi ilimizde de değişik törenle ve etkinliklerle kutlandı.Enflasyonu ve dövizin anormal bir şekilde arttığı bugünlerde canmızdan kıymetli yavrularımızı emanet ettiğimiz öğretmenlerimizin durumları manevi maddi kültürel sosyal açılardan acilen iyileştirilmelidir ve büyüklerimizden derhal 3600 ek göstergenin çıkartılmasını öğretmenlerimiz adına bir veli ve gazeteci olarak talep ediyorum.

Öğretmenlerimizin durumları iyileştiği zaman en zeki öğrencilerimiz tıp ve mühendislik yazdığı kadar da öğretmenlik bölümünü tercih edeceklerdir. Böylece öğretmenlikleri vasat evlatlarımız yerine çok zeki ve üstün zekalı yavrularımızda tercih edecektir.Böylece öğretmenlerimizin seviyesi baştan yükselecektir . Çünkü Başbakanıda Bakanıda hamalıda anneyide babayıda öğretmen yetiştirir.Bir ülke öğretmenlerinin elllerinde şekillenir.

Bir ülkede eğitimin ve öğretmenin seviyesini ve standartlarını yükselttiğimiz zaman o ülkenin geleceğide çok parlak olacaktır.Hatta Nustafa Kemal ATATÜRK bu konuyla ilgili “Öğretmenler gelecek nesiller sizlerin eseri olacaktır “ Hazreti Ali de “Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum “ şeklinde söyleyerek eğitim ve öğretmenin önemine değinmiştir. Keza Cumhuriyetimiz ilk kurulduğunda dönemin Devlet yetkilileri Atatürk e hitaben “ Paşam her şey hazır meclis kuruldu milletvekillerimizin maaaşı ne kadar olsun ne kadar yapalım “ şeklinde sorunca Atatürk te “ Milletvekili maaaşları öğretmen maaşı kadar olmalıdır öğretmenlerin maaşını geçmesin “ şeklinde cevap ve taimat vermiştir. Öğretmenlerimiz adına kurucu değerlerimize ve o günkü standartlarına getirilmesini talep etmekteyim.

Şehrimizde de ben şahsen bir gazeteci olarak daha etkin anlamlı faaliyetler bekliyordum an beni çürük koz ile misali anlamlı hediye AK Parti İl Başkanı Gül Çitil Okur dan geldi.Mehmet Akif Kültür Merkezindeki törende tüm öğretmenlerimize Kadın Kolları tarafından karanfil hediye edildi.Öğretmenlerimiz bu güzel jestten dolayı mutlu oldular.İnsanlara ve gönüllere dokunan sıkmadık el , alınmadık gönül bırakmayan başarılı çalışkan başkan Gül Çitil Okur ada Öğretmenlerimiz adına teşekkür ediyorum.Yine Onikişubat belediyesinin öğretmen klibi ve çiçek dağıtımı için proje insanı Başkan Hanefi Mahçiçek ve basın yayın müdürü çalışkan gayretli Serhat Gümüş müdürünede teşekkürlerimi sunuyorum.

Bende 24 Kasım öğretmenler gününü en içten dileklerimle kutluyor, haklarını bir türlü ödeşemeyeciğimiz öğretmenlerimizin hakettiği değeri ve kazanımlarına kavuşmasını diliyorum.

Esen kalın...

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar