BİRLİK VE BERABERLİĞE DEVAM, AYRILIKLAR OLMASIN
Adem ÇETİNKAYA

Adem ÇETİNKAYA

BİRLİK VE BERABERLİĞE DEVAM, AYRILIKLAR OLMASIN

19 Mayıs 2017 - 17:54

                        BİRLİK VE BERABERLİĞE DEVAM, AYRILIKLAR OLMASIN

 

Bu yazacağım yazı aslında bir anı olarak bende kalacak. Duygularımızı siz değerli dostlarla paylaşmaya çalışacağım.

 

Dün akşam 21:30 sularında değerli bir abimle bir çay içmek için her zaman olduğu gibi kuzey çevre yolunda mola verdik. Çay içtiğimiz yer şehrimizin tanınmış simalarından kıymetli arkadaşımız Ramazan Gürbak beyin yeri…

 

Çamlıtepe Restaurant’ta çayımızı yudumlarken, aynı yerde Simya Koleji’nin mezuniyet gecesine denk geldik. İster istemez onlara takıldım epey  bir duygulandım, mezun olmanın sevincini yaşıyorlardı haklı olarak. Sonuna kadar yaşamalıydılar da...

 

Ama bir yandan da belli etmemeye çalışsalar da hüzün ve ayrılık belirtileri vardı. Birileri coşarken birileri anı resimleri çektiriyorlar, bazıları bir köşe gözleri dolmuş düşünüyorlardı. İyice izledim. Okul yıllarım aklıma geldi. Çok şanslıydı gençliğimiz. Biz, birkaç arkadaş bir çay içmeye bile imkanımız olmamıştı beklide.

 

Bir ara düşündüm… Şükürler olsun rabbim ne kibar, bilinçli bir gençliğimiz yetişiyordu.

 

Dedim kendi kendime; “Adem mikrofonu eline al, bu gençleri tebrik et, yetiştiren hocaları takdir et” dedim. Ama yapamadım, programlarını etkilemek istemedim.

 

Demek istediğim şuydu: “Birbirinize sahip çıkın, bu beraberliğinizi ömür boyu sürdürün” diyecektim. Çünkü bu ülke bu gençlerimize emanetti. Geleceğimizin teminatı bu gençlerdi İnşallah.

 

Akşam bu gençlerimizi tebrik edemedim. Ama şimdi hepsini tebrik ediyor, bir yaşam boyu başarılar diliyorum. Yetiştiren hocalarımı takdir ediyorum.

 

Bu duygularla 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nızı kutlar sevgiyle, dostça, hoşçakalın derim.

 

Birlik ve beraberliğe devam ayrılıklar olmasın…              

Son Yazılar